Gazowe kotły kondensacyjne renomowanej marki Viessmann

Jest kilka popularnych sposobów ogrzewania. Jednym z tych, który cieszy się największym zainteresowaniem wśród właścicieli domów, jest ogrzewanie gazowe. W wielu małych miejscowościach rozprowadzenie gazociągu nie jest rentowne. Wciąż wiele osób decyduje się na alternatywne formy z obawy o podwyżkę cen gazu. Ogrzewanie gazem tymczasem, jest wygodne i korzystne cenowo.

 

Decydując się na ten rodzaj ogrzewania, niezbędne jest zakupienie kotła. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które umożliwiają dopasowanie ich do danego wariantu indywidualnych preferencji. Eksperci podkreślają, że jednymi z lepszych są gazowe kotły kondensacyjne Viessmann.

Gazowe kotły kondensacyjne Viessmann

Kotły gazowe Vitodens umożliwiają optymalne wykorzystanie energii paliwa. Jest to gwarancja oszczędności na kosztach ogrzewania! W ofercie marki Viessmann dostępny jest szeroki wybór rozwiązań umożliwiających komfortowe i skrojone na miarę potrzeb ogrzewanie budynków gazem. Znajdują się wśród nich zarówno systemy przeznaczone do stosowania w nowych obiektach, polecane są również do modernizacji instalacji już istniejących. Systemy grzewcze Viessmann znajdują zastosowanie w domach jednorodzinnych, mieszkaniach oraz dużych projektach deweloperskich.

Kotły Vitodens spełniają wymagania, jakie stawia przed nimi efektywna technologia kondensacyjna. Mianowicie, pozwalają przekształcić aż 98% energii w ciepło. Jednocześnie użytkownicy kotłów mają wpływ na ochronę klimatu i środowiska naturalnego.

Warto nadmienić, że wszystkie kotły Viessmann przystosowane są do współpracy z instalacjami fotowoltaicznymi.

Vitodens 200 W – kotły nowej generacji!

Kotły nowej generacji to takie, które cechuje wysoka efektywność, niska emisja i prosta obsługa. Z całą pewnością taki właśnie jest kocioł Vitodens 200-W marki Viessmann! Model ten jest inteligentną centralą energetyczną, która spełnia wszystkie wymagania wobec komfortu ogrzewania.
Do zalet tego modelu zaliczyć można nie tylko ponadprzeciętne parametry techniczne, ale także i funkcjonalne, nowoczesne wzornictwo. Matowa, jasna powierzchnia obudowy współgra z każdą aranżacją wnętrza.

Atuty kotła Vitodens 200 -W:

  • Prosta i intuicyjna obsługa, zintegrowany interfejs WLAN,
  • Niezawodność eksploatacyjna, dzięki integracji układu regulacji spalania Lambda Pro Plus,
  • Wysoka efektywność i niskie emisje tlenków azotu z nowego palnika MatriX,
  • Wartości zużycia energii widoczne są na panelu energetycznym,
  • Fluoryzujący pasek Lightquide widoczny z daleka, sygnalizujący prawidłową pracę.

Jednym z kryteriów, który ma wpływ na zakup danego modelu kotła, jest jego obsługa. W przypadku Vitodens 200-W jest to niezwykle proste! Można stwierdzić, że obsługa tego modelu jest wręcz intuicyjna. Obsługiwać kocioł, można za pomocą smartfonu, tabletu lub 7-calowego kolorowego wyświetlacza dotykowego, umieszczonego na kotle.

Sercem każdego kotła jest palnik. W przypadku Vitodens 200-W jest to palnik MatriX-Plus, którego wyróżnikiem jest efektywna, cicha praca, a także niski poziom emisji szkodliwych. Palnik został wykonany ze stali szlachetnej, która odporna jest na działanie wysokich temperatur.

Automatyczna regulacja spalania Lambda Pro Plus ma wpływ na obniżenie kosztów. Układ kompensuje wahania kaloryczności i pozwala na optymalne wykorzystanie dostarczonej energii w paliwie. Lambda Pro Plus zapewnia wysoką efektywność przez cały rok oraz przekłada się na niższe koszty przeglądów kotła.

Scroll to top