Kompleksowa oferta armatury gazowej - Proterm Bydgoszcz

armatura gazowa Bydgoszcz

Ogrzewanie gazowe cieszy się wśród inwestorów wciąż dużym zainteresowaniem. Do zalet takiego rozwiązania można zaliczyć nie tylko wygodę użytkowania kotłowni gazowych, ale także wysoką wydajność urządzeń czy niższe rachunki za ogrzewanie. Kotły gazowe mają jeszcze jedną istotną zaletę – są czyste, oraz w porównaniu z kotłami na węgiel czy drewno nie zajmują dużo miejsca.

W przypadku kotłów kondensacyjnych o mocy nie większej niż 30 kW – nie ma obowiązku budowania i umieszczenia urządzenia w oddzielnej kotłowni. W takich wypadkach kocioł może znajdować się w kuchni, łazience czy przedpokoju. Na ostateczne zadowolenie z ogólnopojętego ogrzewania gazem wpływ ma nie tylko optymalny dobór kotła, ale także i zastosowanie dobrej jakościowo armatury gazowej.

W ofercie firmy Proterm znajdują się nie tylko markowe kotły gazowe, ale także i kompleksowa oferta armatury gazowej. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat? Zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z ofertą świadczonych usług! Zapraszamy!

SZUKASZ ARMATURY GAZOWEJ?

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

JAKĄ ARMATURĘ GAZOWĄ KUPISZ W PROTERM?

W ofercie firmy Proterm znajduje się kompleksowa oferta armatury gazowej. Posiadamy nie tylko filtry gazowe, przewody do gazu, ale także zawory kulowe gazowe i wiele innych. Każdy element instalacji gazowej powinien być przede wszystkim bezpieczny, szczelny, wykonany i dobrany z należytą starannością. Armatura gazowa, którą oferujemy pochodzi tylko i wyłącznie od znanych i sprawdzonych producentów. Jest wyselekcjonowana w taki sposób, by użytkowanie jej było bezpieczne, a instalacja trwała.

Każdy z poszczególnych elementów armatury gazowej ma swoje funkcje, zastosowanie i właściwości:

  • Filtry gazowe: w każdej instalacji gazowej muszą znaleźć się filtry gazowe. Zadaniem ich jest usunięcie z gazu wszelkich zanieczyszczeń. Oferowane filtry do gazu są zgodne z normą PN-EN 331.
  • Przewody gazowe: są to produkty, które są elastyczne i rozciągliwe. Przewody do gazu są wykonywane ze stali nierdzewnej. Jest to ten element armatury gazowej, który jest niezbędny podczas podłączeń różnych odbiorników gazów, czyli kotłów wiszących i stojących, podgrzewaczy wody, promienników.
  • Zawory kulowe gazowe: armatura zaporowa jest niezbędnym elementem każdej instalacji gazowej. Zadaniem jej jest zamykanie i otwieranie przepływów gazu. Zawory kulowe do gazu, które oferujemy pochodzą od renomowanych producentów.

PRZYKŁADOWA ARMATURA GAZOWA Z NASZEJ OFERTY

armatura do gazu
węże gazowe
zawory gazowe

PROJEKTOWANIE I INSTALACJA PRZYŁĄCZY GAZOWYCH

Pomimo zmieniających się trendów, sytuacji ogólnoświatowej - wciąż wśród wszystkich paliw wykorzystywanych do ogrzewania budynków, domów gaz posiada najwięcej zalet. Aby jednak móc z niego korzystać należy spełnić szereg warunków, złożyć odpowiednie wnioski oraz zatrudnić do wykonania instalacji gazowej firmę, która ma uprawnienia oraz wiedzę w zakresie projektowania i wykonania przyłączy gazowych.

Proterm jest jedną z firm na terenie Bydgoszczy i ogólnie województwa kujawsko-pomorskiego, która może pochwalić się tak dużą ilością zrealizowanych projektów. Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny. Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie wykonawstwa czy serwisu instalacji gazowych i innych.

KOMPLEKSOWE OFERTA ARMATURY GAZOWEJ

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

DLACZEGO WARTO ZAKUPIĆ ARMATURĘ GAZOWĄ W NASZEJ FIRMIE?

Wybór najwyższej jakości armatury gazowej jest niezwykle ważny, ponieważ wpływa przede wszystkim na bezpieczeństwo użytkowania instalacji gazowej. W ofercie naszej firmy znajduje się tylko armatura gazowa, która pochodzi od sprawdzonych, renomowanych producentów. Wszystkie produkty, przewody do gazu, filtry czy zawory posiadają wymagane przez prawo normy. Dobra armatura zapewnia skuteczną kontrolę przepływu gazu oraz minimalizuje ryzyko wycieku gazu.

Wysoka jakość armatury gazowej to gwarancja jej trwałości i niezawodności. Nie tylko chroni to przed awariami i potrzebą częstej wymiany, ale również zapewnia spokojne użytkowanie instalacji gazowej. Optymalnie dobrana armatura gazowa umożliwia precyzyjną kontrolę przepływu gazu w instalacji, co pozwala na regulowanie poboru gazu przez różne urządzenia i optymalizację wykorzystania gazu. Poza tym jakość armatury do gazu przekłada się także na komfort jej użytkowania oraz serwisowania.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


👉Jakie rury do gazu wybrać?

Przyłącza gazowe powinny być wykonane z materiałów o wysokiej wytrzymałości na ściskanie, korozję oraz na niskie i wysokie temperatury. Najczęściej stosuje się rury bezszwowe ze stali czarnej, miedzi i tworzyw sztucznych (PE). Istotny jest nie tylko rodzaj rur, ale także i ich średnica. Średnica rur gazowych powinna być dobrana w zależności od przepływu gazu oraz odległości między źródłem a odbiornikami gazu.

👉Jak sprawdzić szczelność instalacji gazowej?

Sprawdzenie szczelności instalacji gazowej jest ważnym krokiem w utrzymaniu bezpieczeństwa użytkowania instalacji. Jest kilka metod, które pozwalają na sprawdzenie szczelności. Test taki zawsze powinien być wykonywany przez instalatora z uprawnieniami w innym wypadku zawsze stwarza zagrożenie dla zdrowia a nawet życia osoby, która go wykonuje.

👉Czy rury instalacji gazowej muszą być spawane?

Nie wszystkie rury instalacji gazowej muszą być spawane. W zależności od rodzaju instalacji i jej przeznaczenia, stosuje się różne rodzaje połączeń rur. Do połączenia rur instalacji gazowej stosuje się między innymi: połączenia gwintowane, połączenia zaciskane, połączenia zgrzewane. Warto pamiętać, że instalacje gazowe i połączenia rur w nich powinny być zawsze wykonywane zgodnie z wymaganiami technicznymi, a prace powinny być wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów ds. instalacji gazowych.

👉Jak uszczelnić rurę z gazem?

Uszczelnienie rury z gazem to zadanie, które zawsze powinno być wykonywane przez instalatora z uprawnieniami ds. instalacji gazowych, który dokładnie wie, jakie materiały i metody należy stosować w danym przypadku, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowania instalacji. Uszczelnienia wykonuje się zazwyczaj poprzez wymianę uszkodzonego elementu, użycie taśmy PTFE, użycie uszczelki lub użycie odpowiednich uszczelniaczy - wszystko w zależności od rodzaju materiału i usterki.

Scroll to top