Sieci preizolowane Bydgoszcz – montaż, instalacja

Sieci preizolowane Bydgoszcz

W dzisiejszych czasach systemy preizolowane stają się coraz bardziej popularne, szczególnie w przypadku rozwoju infrastruktury ciepłowniczej i chłodniczej. Instalacje montowane kilkadziesiąt lat temu wymagają wymiany z uwagi na zużycie i duże straty ciepła jakie generują. System preizolowany ma za zadanie utrzymywanie temperatury medium znajdującego się wewnątrz rur. Proterm oferuje bogaty wybór tych pozycji.  Firma Proterm oferuje pełen system preizolacji w tym kolan i zaworów o różnych rozmiarach.

Produkty te dostępne są w pełnym przekroju średnic. Wszystkie artykuły sprzedawane w firmie Proterm pochodzą od zaufanych polskich i cenionych producentów, co potwierdza ich najwyższą jakość. Firma Proterm oferuje montaż systemów preizolowanych. Prawidłowe wykonanie tego rodzaju instalacji to gwarancja nieprzerwanego użytkowania przez dłuższy czas. Wykwalifikowani instalatorzy zapewniają odpowiednią instalację, która będzie działać sprawnie i bezobsługowo przez liczne lata. Instalacja preizolowana to optymalna opcja, gdy chcemy mieć pewność dokładnego i bezproblemowego działania ciepłociągu przez długi czas.

SZUKASZ SPRAWDZONEGO INSTALATORA SIECI PREIZOLOWANYCH?

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

SIEĆ PREIZOLOWANA – CHARAKTERYSTYKA

Obecnie przy budowie linii ciepłowniczych stosuje się rury preizolowane stalowe. Zapewniają one niezawodność i wytrzymałość instalacji. Rury izolowane składają się z trzech warstw: rury przesyłowej (rury przewodowej), rury osłonowej, izolacji termicznej (pianki) oraz przewodu alarmowego.  Rura stalowa ma za zadanie transport czynnika jak np.  ciepła czy zimna woda. Rura osłonowa oddzielająca rurę przesyłowej od warstwy izolacji. Ostatnią warstwą rury jest izolacja, dzięki której możliwe jest utrzymywanie odpowiedniej temperatury medium / ciepła w trakcie przesyłu .

Sieci wykonane za pomocą rur izolowanych znakomicie utrzymują temperaturę medium płynącego wewnątrz nich, dzięki zastosowanej izolacji z pianki poliuretanowej. Przy budowie instalacji ciepłowniczych zazwyczaj stosuje się rury i kolana preizolowane o różnych rozmiarach, jak również zawory preizolowane dostosowane do wymogów instalacji.

Rurociągi preizolowane wykonane we właściwy, staranny sposób są funkcjonalne, cechuje je długa żywotność oraz wysoka izolacyjność na utratę ciepła w trakcie transportu ciepła sieciowego. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat systemu rur izolowanych PUR? Poznać cenę produktów z zakresu ciepłownictwa? Interesuje Cię montaż ciepłociągu preizolowanego? Jeśli TAK - zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu!

PRZYKŁADOWE REALIZACJE MONTAŻU SIECI PREIZOLOWANYCH

proterm preizolacja
realizacja sieci preizolowanych
rury preizolowane

SIECI CIEPŁOWNICZE W TECHNOLOGII PREIZOLOWANEJ

Sieci ciepłownicze preizolowane posiadają wiele zalet. Wśród nich wymienić można między innymi warstwę izolacyjną, dzięki której możliwe jest utrzymanie odpowiedniej temperatury medium znajdującego się w środku. Inną funkcją izolacji jest funkcja akustyczna, dzięki której poziom hałasu jest o wiele niższy podczas przepływu czynnika grzewczego pod sporym ciśnieniem.  Kolejną zaletą, o której warto wspomnieć, jest to, że rury preizolowane wyróżniają się dobrą wytrzymałością mechaniczną. Dzięki temu ich montaż jest praktycznie bezproblemowy nawet w bardzo trudnych lokalizacjach.

Do zalet systemów preizolowanych zaliczyć można także ich dużą odporność na trudne warunki atmosferyczne. Ważną zaletą poprawnie wykonanych ciepłociągów preizolowanych jest brak korozji, a co za tym idzie brak przecieków wody. Dużą zaletą lini preizolowanych jest to, że mogą one być montowane w podziemnych jak i nadziemnych rurociągach. Systemy preizolowane posiadają wiele zalet, dlatego też są tak często stosowane w dzisiejszych czasach. Instalacje wykonane za pomocą rur i kształtek preizolowanych dają pewność co do bezawaryjnej i trwałej pracy.

KOMPLEKSOWE INSTALACJE PREIZOLOWANE

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ W SIEĆ PREIZOLOWANĄ?

Zastosowanie systemu pre-izolowanego niesie za sobą wiele korzyści. Do głównych korzyści, jakie wynikają z zastosowania instalacji cieplnej preizolowanej, zaliczyć można przede wszystkim wysoką jakość oraz trwałość całej instalacji, dzięki czemu unikamy częstych i drogich napraw. sieci System rur preizolowanych daje gwarancję bezpieczeństwa i ochronę przed ewentualną awarią całego systemu ogrzewania.

Stosowanie preizoloacji daje możliwość układania rur bezpośrednio w gruncie, co oznacza mniej pracy przy budowie sieci. To oczywiście pozwala na zaoszczędzenie nie tylko cennego czasu, ale i przede wszystkim środków finansowych przy budowie całego systemu ciepłowniczego. Najważniejsze zastosowanie rury preizolowanych to bezpieczny transport ciepła, a to oznacza oczywiście bardzo duże oszczędności. Inną korzyścią wynikającą z zastosowania rury ciepłowniczej izolowanej PUR jest szybki i łatwy montaż, oraz dostawa na plac budowy.  Zastosowanie preizolacji daje gwarancje, co do właściwego funkcjonowania sieci grzewczych izolowanych  przez wiele lat.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


👉Czym są sieci preizolowane?

Są to rury preizolowane przeznaczone do transportu medium, którego temperatura musi utrzymywać się na odpowiednim poziomie. Rury preizolowane  na etapie produkcji zostały zaopatrzone w zewnętrzna rura ochronna izolacji termicznej, która pozwala na utrzymanie właściwej temperatury. Zalety rur preizolowanych to przede wszystkim wytrzymałość i wydajność.

W branży ciepłowniczej rury preizolowane najwyższej jakości posiadają wysoki współczynnik termicznej sprawności całej sieci preizolowanej. Polskie instalacje ciepłownicze składają się z stalowej rury przewodowej, wysokiej klasy izolacji PUR, na zewnątrz której znajduje się rura osłonowa oddzielająca rurę przesyłową.
Instalacja rurociągów sieci preizolowanych cieszy się dużą popularnością ze względu na płynące z tego rozwiązania korzyści. Największą jest zmniejszenie strat ciepła. Temperatura czynnika transportowanego rurami preizolowanymi o różnych średnicach nominalnych jest istotna dla efektywnego i bezpiecznego transportowania ciepła. Zarówno w dużych obiektach jak i domach jednorodzinnych występuje duża podatność na awarie tradycyjnych izolacji rurociągów.

Do przesyłu wody pitnej, ciepłej i zimnej wody użytkowej stosowana jest m.in preizolacja Heatpex a także elementy instalacji Radpol . W instalacjach niskoparametrowych uzyskujemy oszczędność ciepła nawet o 50 % w stosunku do rur izolowanych niewłaściwie

👉Z czego składa się rura preizolowana?

Rura preizolowana składa się z trzech elementów: stalowa rura przesyłowa, izolacja, oraz rura osłonowa z polietylenu wysokiej gęstości zabezpieczająca rurę przesyłową i izolację od uszkodzeń zewnętrznych. Główną funkcją rury przesyłowej jest transport mediów takich jak np. woda. Zadaniem rury osłonowej jest ochrona kruchej masy izolacyjnej z poliuretanu PUR od czynników zewnętrznych i uszkodzeń mechanicznych. Ostatnią warstwą rury izolowanej jest otulina w postaci rury polietylenowej o wysokiej gęstości PEHD, dzięki której możliwe jest utrzymywanie efektywnego i bezpiecznego dostarczania ciepła/medium na trasie od źródła ciepła - przedsiębiorstwa energetyki cieplnej, do odbiorników - domowych i ciepłowniczych instalacji wewnętrznych budynku.

👉Ile kosztuje rura preizolowana?

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na tego typu pytanie. Ceny rur preizolowanych w dużej mierze zależą od wielkości i długości rury oraz samego producenta rur preizolowanych. Chcesz otrzymać darmową wycenę? Skontaktuj się z nami!

👉Czym kierować się podczas wyboru firmy specjalizującej się w instalacji sieci preizolowanej?

Każdy element sieci wykonany w technologii rur preizolowanych powinna być dokładnie zaplanowana i przeanalizowana, aby gwarantowała 100% sprawność i szczelność podczas transportu czynnika grzewczego. Ciepłociąg  preizolowany powinien być, więc wykonywany i montowany przez specjalistyczną firmę. Doświadczani pracownicy dają gwarancje, co do prawidłowego montażu lini  cieplnej izolowanej w płaszczu ochronnym PEHD.


Scroll to top