Przyłącze gazowe Bydgoszcz - Oferta Proterm

przyłącze gazowe Bydgoszcz

Przyłącze gazowe to odcinek od sieci gazowej do kurka głównego, który umieszczony jest wraz z licznikiem gazu w szafce znajdującej się na granicy działki inwestora. Od tego miejsca zaczyna się instalacja odbiorcza. Składa się ona z dwóch części. Pierwsza część zewnętrzna – doprowadza gaz do domu, druga wewnętrzna – rozprowadza gaz do poszczególnych odbiorników w budynku.

Aktualnie sieci gazowe są już obecne w miastach i mniejszych miejscowościach na terenie całego kraju, co powoduje, że ma do nich dostęp wiele osób. Przyłącze gazowe w domu jednorodzinnym wymaga nie tylko wykonania wykopu oraz prac instalacyjnych. Bardzo ważne są również związane z tym formalności, w tym określenie warunków przyłączenia do sieci gazowej, zaprojektowanie przyłącza oraz instalacji wewnętrznej.

Instalacja powinna być wykonana przez specjalistyczną firmę, aby mieć pewność co do prawidłowości jej działania oraz zapewnienia bezpieczeństwa. Do grona firm zajmujących się takimi usługami zdecydowanie zaliczyć można  Proterm. Chcesz otrzymać bezpłatną wycenę? Nie czekaj i koniecznie skontaktuj się z nami! Zapraszamy!

WYKONAMY DLA CIEBIE PROJEKT I PRZYŁĄCZE GAZU!

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

PROJEKTOWANIE I REALIZACJA PRZYŁĄCZY GAZOWYCH W BYDGOSZCZY

Gaz jest obecnie jednym z najtańszych paliw na rynku. Nic, więc dziwnego, że w wielu domach wykorzystuje się go do ogrzewania pomieszczeń. Aby jednak cieszyć się komfortowym ciepłem, należy najpierw wykonać przyłącze gazowe. Jeśli szukasz firmy do obsługi tego typu zadań, polecamy skorzystanie z usług przedsiębiorstwa Proterm. Świadczymy usługi na terenie Bydgoszczy oraz innych miast województwa kujawsko-pomorskiego. Warto dodać, że nasza firma posiada duże doświadczenie w tego typu pracach.

Ponadto dysponujemy specjalnymi narzędziami, które pozwalają zobaczyć wszystkie nieszczelności, które powodują ulatnianie się gazu. Do właściwej pracy całej instalacji konieczne jest wykonanie projektu już na samym etapie planowania założenia instalacji gazowej. Dobrze wykonany projekt jest podstawą do montażu i realizacji całej instalacji. Doświadczeni pracownicy firmy Proterm gwarantują wykonanie najwyższej jakości projektu oraz montażu całej instalacji gazowej. Do montażu instalacji gazowej konieczne jest posiadanie odpowiednich uprawnień oraz dużej wiedzy, aby we właściwy i bezpieczny sposób podłączyć instalacje.

Jako firma Proterm wykonujemy projekty przyłączy i sieci. Świadczymy usługi gazownicze na najwyższym poziomie. Doświadczeni fachowcy po zamontowaniu instalacji gazowej wykonują test i sprawdzają, czy instalacja funkcjonuje we właściwy sposób. Takie sprawdzenie daje gwarancje szczelności  instalacji i bezpieczeństwo jej funkcjonowania. Szukasz firmy, która oferuje usługi hydrauliczne? Wykona dla ciebie projekt instalacji gazowej, czy instalacji wodno-kanalizacyjnej? Jeśli tak - zapraszamy do kontaktu!

PRZYKŁADOWE REALIZACJE PRZYŁĄCZY GAZOWEJ

koszt podłączenia gazu
podłączeniu gazu do domu
realizacja przyłączy gazowych

CO TRZEBA ZROBIĆ ŻEBY PODŁĄCZYĆ GAZ DO DOMU?

Z roku na rok wzrasta liczba gospodarstw domowych korzystających z gazu ziemnego. Nie powinno to jednak dziwić, ponieważ paliwo to zapewnia doskonały komfort ogrzewania, jest bardzo czyste i łatwe w użytkowaniu. W końcu dobrze działająca instalacja i wielofunkcyjny piec gazowy wymagają niewielkiej konserwacji – poza okresowymi przeglądami.

Przyłącze gazowe do domu jest, mówiąc najprościej, połączeniem między systemem dystrybucji a samym budynkiem. Proces ten wymaga oczywiście operatora sieci, u którego należy zlecić jego realizację. Po złożeniu wniosku przez właściciela nieruchomości, miejscowy operator systemu dystrybucyjnego musi go zweryfikować oraz określić, czy wykonanie przyłącza jest możliwe. W przypadku braku przeciwwskazań konieczne jest zawarcie odpowiedniej umowy na sieć gazową. Następnie następuje wykonanie projektu przyłączy i sieci gazowej, uzyskania pozwoleń i jego budowy.

W tym samym czasie trzeba też podpisać umowę kompleksową dostarczania gazu ziemnego, która będzie podstawą do późniejszej instalacji gazomierza i rozliczeń zużycia. Jednocześnie należy zadbać również o wspomnianą już instalację wewnętrzną. Praca równoległa pozwala uniknąć sytuacji, w której przyłącze zostało już wykonane, a kocioł gazowy nie może być jeszcze podłączony. Po wykonaniu obu instalacji następuje ich połączenie, sprawdzenie szczelności i montaż gazomierza. Od tego momentu można korzystać z gazu w domu.

Chcesz wymienić swój stary kocioł? Interesuje Cię wykonanie instalacji centralnego ogrzewania? Interesują Cię usługi gazowe na najwyższym poziomie? Jeśli tak - skontaktuj się z naszą firmą!

KOMPLEKSOWE PROJEKTY I PRZYŁĄCZA GAZOWE

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

DLACZEGO WARTO WYKONAĆ PRZYŁĄCZE GAZOWE W PROTERM?

Kiedy zdecydujemy się na wykonanie przyłącza gazowego, prędzej czy później konieczne jest znalezienie odpowiedniej firmy specjalizującej się w tej dziedzinie. Firmy, takie jak Proterm zajmujące się instalacjami, zatrudniają fachowców z dużą wiedzą i doświadczeniem. Pracownicy muszą posiadać aktualne uprawnienia gazowe i elektryczne potrzebne do wykonania nowej instalacji. Do takich firm zdecydowanie zaliczyć można przedsiębiorstwo Proterm, które wykona projekt instalacji gazowej wraz z wszystkimi przyłączeniami  w obrębie Bydgoszczy i okolic.

Właściwe zaprojektowanie oraz wykonanie instalacji gazowej wymaga dużej wiedzy, między innymi znajomości obowiązujących norm oraz umiejętności. Dlatego też warto takie zadanie zlecić specjalistycznej firmie, aby mieć pewność co do właściwie zamontowanej instalacji gazowej. Właściwe zamontowanie całej instalacji gwarantuje bezawaryjną oraz przede wszystkim bezpieczną pracę przez długie lata. Częstym błędem jest podejmowanie decyzji w oparciu tylko o cenę. Oszczędności związane z doborem materiałów czy doświadczeniem wykonawców, mogą przełożyć się na kosztowne naprawy oraz bezpieczeństwo wykonanej instalacji.  Dlatego najbezpieczniej jest korzystać z usług firm, które już zdobyły zaufanie innych i są przez nich polecane.

Do głównych zalet instalacji gazowej należą:

  1. Oszczędność kosztów - Gaz jest z reguły znacznie tańszą formą energii niż prąd, co czyni go opłacalnym wyborem dla wielu gospodarstw domowych.
  2. Niezawodność - Gaz jest jedną z najbardziej niezawodnych form energii i nie wpływają na niego przerwy w dostawie prądu lub inne zakłócenia w dostawie energii elektrycznej.
  3. Bezpieczeństwo - Gaz jest stosunkowo bezpieczny w porównaniu z innymi formami energii i jest bardzo mało prawdopodobne, że spowoduje pożar lub eksplozję, jeśli jest używany prawidłowo i przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa.
  4. Przyjazny dla środowiska - Gaz powoduje mniejszą emisję gazów cieplarnianych niż niektóre inne paliwa, więc może być przyjaznym dla środowiska wyborem dla gospodarstw domowych.
  5. Wszechstronność - Gaz może być używany do zasilania różnych urządzeń, w tym piekarników, systemów ciepłej wody, systemów ogrzewania i chłodzenia, a nawet niektórych samochodów

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


👉Ile kosztuje przyłącze gazu do domu?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć ile kosztuje przyłącze gazu do domu, gdyż zależy to od wielu czynników. Na całkowity koszt przyłącza gazowego składają się poszczególne czynniki, w tym koszt wydania warunków technicznych zapotrzebowania na gaz, koszt projektu przyłącza gazowego, koszt projektu zmian w organizacji ruchu, zapotrzebowanie na gaz, opłaty geodezyjne, opłaty przyłączeniowe, koszt montażu szafki gazowej i koszt odbioru przyłącza gazowego. Chcesz otrzymać darmową wycenę nowej instalacji? Interesuje Cię zakup nowego kotła gazowego? Chcesz poznać cenę wykonania nowoczesnej kotłowni gazowej? Jeśli tak - koniecznie skontaktuj się z naszą firmą. Zapraszamy!

👉Ile kosztuje wykonanie projektu instalacji gazowej?

Należy pamiętać, że projekt instalacji gazowej musi być wykonany przez osobę posiadającą uprawnienia do projektowania instalacji wewnętrznych i zewnętrznych, z rozszerzeniem na projektowanie instalacji gazowych, potwierdzonym wpisem do rejestru prowadzonego przez zakład gazowniczy. Koszt takiego projektu zależy od parametrów budynku oraz wymagań inwestora dotyczących instalacji.

Jako firma Proterm wykonujemy usługi w zakresie instalacji gazowej i nie tylko! Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

👉Jaki jest czas oczekiwania na przyłącze gazowe?

Czas oczekiwania na przyłącze gazowe zależy od wielu czynników. Między innymi od projektu, wykonania oraz załatwienia wszystkich potrzebnych z tym formalności.

Scroll to top