Kotłownie gazowe Bydgoszcz – montaż i instalacja

kotłownie gazowe Bydgoszcz

Kotłownie gazowe wymagają dokładnego i profesjonalnego zaprojektowania przez doświadczonych fachowców, aby mieć pewność co do właściwego i przede wszystkim bezpiecznego funkcjonowania całej instalacji. Przedsiębiorstwo Proterm w swojej bogatej ofercie świadczonych usług oferuje także wykonanie kotłowni gazowych.

Dzięki doświadczeniu pracowników wykonujących montaż oraz instalacje urządzeń gazowych, gwarantują oni bezpieczeństwo poprzez właściwe zamontowanie całej instalacji. Fachowa wiedza i doświadczenie pracowników przedsiębiorstwa Proterm daje pewność co do właściwej instalacji kotłowni na paliwo gazowe. Firma Proterm przy wykonywaniu instalacji korzysta z najwyższej jakości sprawdzonych produktów, które są gwarancją niezawodności i trwałości.

Dokładne zaprojektowanie oraz budowa kotłowni daje gwarancje, co do bezawaryjnej i bezpiecznej pracy przez wiele lat. Jeśli jesteś zainteresowany montażem kotłowni na gaz, chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat naszych usług – skontaktuj się na nami!

SZUKASZ SPRAWDZONEGO INSTALATORA KOTŁOWNI GAZOWEJ?

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

JAKIE WYMOGI MUSI SPEŁNIAĆ KOTŁOWNIA GAZOWA?

Ze względu na zakres wymagań wyróżnia się kotłownie o łącznej mocy cieplnej: do 60 kW, od 60 kW do 2000 kW. W grupie kotłowni o łącznej mocy cieplnej do 60 kW wyróżnia się wymagania dla pomieszczeń z kotłami do 30 kW i od 30 do 60 kW.

Dla pomieszczeń z kotłami o mocy do 30 kW powinny być spełnione następujące wymagania: kotły mogą być umieszczone w piwnicy lub na dolnej kondygnacji budynku w pomieszczeniach nieprzeznaczonych do stałego przebywania ludzi. W budynkach wysokich i wysokościowych dopuszcza się umieszczenie kotłów w piwnicy lub na pierwszej bądź ostatniej kondygnacji. Kotłów nie należy ustawiać: na klatkach schodowych, przedsionkach oraz w pomieszczeniach, w których są przerabiane, składowane lub wytwarzane materiały niebezpieczne pożarowe. Wysokość pomieszczenia z kotłami o łącznej mocy cieplnej do 30 kW powinna być taka, aby zapewnić możliwość obsługi nie mniejsza niż 2,2 m.

Pomieszczenia kotłowni przy płynnym paliwie gazowym (LPG) powinny  posiadać niezamykany otwór wentylacji nawiewnej o powierzchni minimum 200 cm2, którego dolna krawędź powinna być umieszczona  przy posadzce pomieszczenia, w którym znajduje się urządzenie grzewcze oraz niezamykany otwór wentylacji wywiewnej o powierzchni minimum 200 cm2, umieszczony możliwie blisko stropu dla każdego rodzaju gazu. Dla pomieszczeń z kotłami o mocy cieplnej od 30 do 60 kW obowiązują podobne wymagania. Natomiast dla pomieszczeń z kotłami o mocy cieplnej powyżej 60 kW wysokość kotłowni powinna wynosić minimum 2,5 m oraz kotłownia powinna mieć zapewnioną wentylację nawiewną i wywiewną grawitacyjną.

Są to informacje, które są podstawą wiedzy fachowców. Korzystając z naszych usług - masz pewność, że kotłownia gazowa będzie bezpieczna, wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami dla kotłowni, a także bezproblemowa podczas codziennego użytkowania. Zachęcamy do kontaktu!

PRZYKŁADOWE REALIZACJE MONTAŻU KOTŁOWNI

kotłownia
montaż pieca gazowego Bydgoszcz
projektowanie i budowa kotłowni

KOTŁOWNIA GAZOWA – WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ!

Bez najmniejszych wątpliwości, kotłownia na gaz jest dość specyficznym pomieszczeniem, które posiada indywidualne wymagania. Wymagania te pozwalają w dużym stopniu zadbać o bezpieczeństwo domowników. Do zainstalowania nowoczesnego kotła gazowego potrzebna jest niewielka ilość miejsca, która wynika przede wszystkim z jego niewielkich gabarytów, ale także z tego, że jego obsługa wymaga zwykle dostępu jedynie do przedniej części.

W każdym przypadku należy się upewnić, jakie są zalecenia producenta danego urządzenia, jednak zwykle ograniczają się do zagwarantowania możliwości swobodnego zdjęcia obudowy i wykonania przyłączy rur do gazu. Warto pamiętać, że w kotłach wiszących rury zawsze doprowadza się od spodu kotła, natomiast w kotłach stojących z tyłu kotła.

Kotły gazowe o mocy cieplnej nie większej niż 30 kW można instalować w pomieszczeniach nieprzeznaczonych na stały pobyt ludzi, o wielkości nie mniejszej niż 8 m³. Jeżeli jest to kocioł z zamkniętą komorą spalania i z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz, wielkość ta nie może być mniejsza niż 6,5 m³. Kotły o dużej mocy (większej niż 30 kW) powinny być umieszczane w pomieszczeniach technicznych ewentualnie w przewidzianym na kotłownię budynku wolnostojącym.

KOMPLEKSOWE INSTALACJE KOTŁOWNI GAZOWYCH

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ W KOTŁOWNIĘ GAZOWĄ?

Korzystanie z ogrzewania gazowego stanowi dużą wygodę użytkowania. Praca całej instalacji jest bezobsługowa, a największą zaletą kotłowni na gaz jest ich czyste spalanie, nie ma się w tym przypadku do czynienia z popiołem oraz pyłem węglowym, które są uciążliwą rzeczą w przypadku innego typu kotłowni. Inną zaletą korzystania z kotłowni  jest to, że użytkowanie kotła gazowego nie jest uciążliwe, gdyż zajmuje niewiele miejsca w pomieszczeniu.

Warto także zwrócić uwagę, iż przy wyborze ogrzewania gazowego nie ma konieczności częstej konserwacji i sprawdzania całej instalacji, taka konserwacja powinna być wykonywana raz w roku. Dlatego też podsumowując wszystkie zalety kotłowni gazowych, które zapewniają czystą oraz bezpieczną opcję ogrzewania budynku, warto zainwestować w tego typu kotłownię gazową.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


👉Ile kosztuje wykonanie kotłowni gazowej w województwie kujawsko – pomorskim?

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na tego typu pytanie. Cena w dużej mierze zależy od wielkości pomieszczenia oraz urządzeń potrzebnych przy instalacji kotłowni gazowej. Dlatego też do każdego wykonania kotłowni gazowej podchodzimy w indywidualny sposób. Chcesz otrzymać bezpłatną wycenę? Nie czekaj - skontaktuj się nami!

👉W jaki sposób działają kotłownie gazowe?

Piec gazowy działa w oparciu o dostarczane mu paliwo, jakim w tym przypadku jest gaz. Dostaje się on do palnika, w którym powstaje iskra, dzięki której paliwo zaczyna się palić. To z kolei umożliwia podgrzewanie wody, która przepływa przez wymiennik ciepła. Sercem każdego kotła gazowego jest palnik. Te, które znajdują się w oferowanych przez nas kotłach Viessmann, charakteryzują się efektywną i cichą pracą oraz niskimi emisjami substancji szkodliwych. Poza tym palniki są niezwykle wydajne i trwałe.

👉Ile kosztuje serwis kotła gazowego?

Koszt serwisu kotła gazowego w dużej mierze zależy od rodzaju, masy czy producenta oraz od usterki. Duży wpływ na koszt serwisu ma także moc urządzenia. Dlatego też nie można jednoznacznie odpowiedzieć, ile wyniesie koszt takiego serwisu.

Scroll to top