Gaz

Instalacje gazowe

Jedną z najczęstszych form ogrzewania domu jest gaz. Instalacje gazowe wybierane są nie tylko do nowo powstających budynków, ale także i do tych, w których modernizowana jest instalacja centralnego ogrzewania. Ta metoda grzewcza posiada wiele zalet, do których można zaliczyć między innymi: funkcjonalność, ekonomiczność oraz bezobsługowe użytkowanie.

Nowoczesne kotły gazowe, takie jak te stosowane przez naszą firmę marki Viessmann, charakteryzuje bardzo wysoka efektywność energetyczna. Cecha ta sprawia, że zapotrzebowanie na paliwo zmniejsza się, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania budynku, domu. Warto wspomnieć, że nowoczesne kotły gazowe z zamkniętą komorą spalania są niezwykle bezpieczne w użytkowaniu. Nie bez znaczenia jest również to, że spalanie gazu nie powoduje powstawania tlenków siarki oraz pozwala uniknąć emisji szkodliwych spalin do atmosfery.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat instalacji gazowych? Szukasz firmy, która wykona projekt i przyłącza instalacji gazowej ? Jeśli tak – zapraszamy do kontaktu!

SZUKASZ PROJEKTU I PRZYŁĄCZA GAZU?

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

JAKIE USŁUGI WYKONUJEMY W PROTERM?

PRZYŁĄCZE GAZOWE

Ogólnie można powiedzieć, że przyłącze gazowe to odcinek (odgałęzienie) od sieci gazowej, który łączy dany budynek z siecią. Przyłącze składa się z rur oraz armatury, których zadaniem jest transport gazu z sieci do budynku. Wykonanie przyłącza gazowego, regulują przepisy. Przyłącze zawsze musi być wykonane zgodnie z projektem instalacji. Ze względu na zakres prac oraz ich specyfikę – wykonanie przyłącza gazu, zawsze należy powierzyć fachowcom.

PROJEKTY INSTALACJI GAZOWYCH

Podczas budowy, remontu domu wiele prac można wykonać samodzielnie. Są jednak i takie, które ze względu na bezpieczeństwo, należy zlecić fachowcom. Jednym z takich zadań jest z pewnością projekt instalacji gazowej. Budowa instalacji gazowej przebiega zawsze na podstawie kompletnego projektu. Dobrze wykonany projekt, powinien powstać w oparciu o dane dotyczące: warunków technicznych przyłączy gazu, ilości oraz rodzajów urządzeń gazowych, rodzaju gazu, ilości przyłączy czy lokalizacji punktu gazowego.

ARMATURA GAZOWA

Armatura gazowa to zbiór różnych urządzeń i elementów, które są stosowane w systemach gazowych w celu regulacji przepływu gazu, zabezpieczenia instalacji przed przeciążeniami oraz zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie użytkowania. Warto podkreślić, że tylko właściwy dobór oraz montaż armatury gazowej jest gwarantem bezpiecznego użytkowania instalacji. Do podstawowych elementów armatury gazowej, zaliczyć można: filtry gazowe, przewody, czy zawory kulowe gazowe.

Scroll to top