Montaż grzejników Bydgoszcz - Oferta Proterm!

montaż grzejników Bydgoszcz

Firma Proterm jest liderem w zakresie świadczonych usług hydraulicznych nie tylko na terenie Bydgoszczy, ale i województwa kujawsko-pomorskiego. Podstawowym kierunkiem działań firmy jest kompleksowa obsługa zarówno inwestycji, firm i zakładów instalacyjnych, przedsiębiorstw ciepłowniczych i komunalnych, jak i klientów indywidualnych. Zakres usług obejmuje między innymi montaż grzejników.

Montaż centralnego ogrzewania powinien być zawsze wykonany w oparciu o wiedzę, doświadczenie i przy wykorzystaniu nowoczesnych, wysokojakościowych materiałów. Właściwe podłączenie grzejnika jest konieczne do osiągnięcia maksymalnej mocy grzewczej oraz komfortu użytkowania.  Złe dobranie mocy grzejnika, jego nieprawidłowe umieszczenie lub niestabilny montaż mogą mieć poważne konsekwencje, takie jak niewystarczający komfort cieplny lub oderwanie się kaloryfera od ściany. Z tych względów zadanie to powinno być powierzone sprawdzonej firmie, takiej jak Proterm. Chcesz poznać koszty związane z wymianą czy montażem grzejników? Nie czekaj, skontaktuj się z nami i otrzymaj bezpłatną wycenę. Zapraszamy do kontaktu!

SZUKASZ INSTALATORA GRZEJNIKÓW?

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

DLACZEGO WARTO WYMIENIĆ GRZEJNIK NA NOWOCZESNY?

Grzejniki są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego pomieszczenia. To właśnie dzięki nim w dużej mierze możliwe jest właściwe ogrzewanie pomieszczeń. Dobrze dobrane są dekoracją wnętrza, gwarantują optymalny komfort cieplny, przekładają się na zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem budynku. Nowoczesne urządzenia grzewcze znacznie lepiej przewodzą ciepło oraz są bardziej energooszczędne. Inną sytuacją, w której warto wymienić grzejniki na nowe, jest wymiana całej instalacji grzewczej.

Kaloryfery starego typu (w szczególności te żeliwne) mogą nie współpracować dobrze z nowymi, niskotemperaturowymi instalacjami centralnego ogrzewania. Nowoczesne grzejniki w porównaniu do grzejników żeliwnych są bardziej efektywne oraz mają duży wpływ na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem pomieszczeń. Nowoczesne grzejniki wykonywane są z materiałów, które znacznie lepiej przewodzą ciepło, dzięki czemu wymagają mniejszej mocy, aby ogrzać pomieszczenie. Posiadają także wiele przydatnych funkcji, których w grzejnikach żeliwnych nie było.

Wyróżnić tutaj można takie funkcje jak: regulacja temperatury oraz sterowanie zdalne, dzięki któremu każdy użytkownik może ustawić odpowiednie parametry dla siebie. Innowacyjnym rozwiązaniem w nowoczesnych grzejnikach jest funkcja "otwartego okna", która umożliwia automatyczne wyłączenie się grzejnika przy nagłym spadku temperatury w pomieszczeniu. Żeliwne grzejniki starego typu są masywne, ciężkie, zajmują dużo miejsca.  Zaletą nowych kaloryferów jest również ich estetyka. Ze względu na szeroki wybór tych modeli, zdecydować się można na grzejniki różniące się designem, rodzajem wykończenia czy kolorystyką, która będzie współgrała z daną aranżacją.

Szukasz specjalisty w zakresie usług hydraulicznych z Bydgoszczy? Zadzwoń, wypełnij formularz i umów wizytę w naszej firmie. Zapraszamy!

PRZYKŁADOWE REALIZACJE MONTAŻU GRZEJNIKÓW

instalacja grzejnika
montaż grzejników łazienkowych
profesjonalny montaż grzejnika

JAKIE GRZEJNIKI MONTUJEMY W PROTERM?

Przedsiębiorstwo Proterm posiada w swoim asortymencie szeroki wybór różnego rodzaju grzejników, dzięki współpracy z najlepszymi producentami w kraju i na świecie.  Jednymi z oferowanych, są grzejniki Kermi. Są to jedne z lepszych produktów dostępnych obecnie na rynku. Grzejniki oferowane przez  Proterm przekonują eleganckim wyglądem i wysoką efektywnością energetyczną. Nieważne, czy chodzi o salon, sypialnię, pokój dziecięcy czy łazienkę, grzejniki Kermi zapewniają najwyższą jakość i komfortowe ciepło w całym domu. To właśnie te modele pozwalają na oszczędności związane z ogrzewaniem, co w dzisiejszych czasach, ogólnoświatowym kryzysem energetycznym oraz podejściem stricte ekologicznym ma ogromne znacznie. Wśród grzejników oferowanych i często instalowanych przez firmę Proterm, wyróżnić można między innymi kilka ich rodzajów:  grzejniki płytowe, dekoracyjne czy modernizacyjne.

Firma Proterm oferuje szereg usług, w tym profesjonalny montaż grzejników. Wykwalifikowani instalatorzy potrafią szybko i prawidłowo wymienić grzejnik, dzięki temu remont nie jest tak uciążliwy, a sam czas z nim związany jest krótszy. Podczas niewłaściwego podłączenia grzejnika, nie będzie on spełniał wymagań grzewczych i może narazić całą instalację grzewczą na poważne awarie i dodatkowe koszty.

KOMPLEKSOWE INSTALACJE GRZEJNIKÓW

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


👉Ile kosztuje montaż grzejnika?

Koszt montażu grzejnika zależy w głównej mierze od rodzaju instalacji, wielkości budynku oraz typu grzejników, które chcemy zamontować. Do ceny montażu doliczyć należy koszt demontażu starych grzejników.

👉Czy można wymienić grzejnik w sezonie grzewczym?

W zależności od tego, czy przy grzejnikach zamontowano termostat (na rurze zasilającej) i zawór (na rurze powrotnej), możliwa jest wymiana grzejnika bez spuszczania wody z instalacji centralnego ogrzewania. Inne rozwiązania nie pozwalają na wymianę grzejnika w sezonie grzewczym bez opróżnienia instalacji wodnej.

👉Czy warto wymieniać stare grzejniki?

Grzejniki starego typu (w szczególności te żeliwne) mogą nie współpracować dobrze z nowymi, niskotemperaturowymi instalacjami centralnego ogrzewania. Dlatego też warto pomyśleć o wymianie starych grzejników na nowe. W przypadku używania starych kaloryferów, zabrudzenia w ich wnętrzach mogłyby zapchać nowe rury.

Scroll to top