Ciepło

ciepło

Różnorodność rozwiązań technologicznych związanych z wyborem optymalnego źródła ciepła może wydawać się problematyczna ze względu na nadmiar możliwości – nic bardziej mylnego. Wybór ten bowiem jest ograniczony nie tylko lokalizacją czy uzbrojeniem terenu, ale także budżetem inwestora, preferencjami dotyczącymi ekologii czy wygodą użytkowania. Firma Proterm oferuje usługi, które związane są z kompleksowym wykonaniem kotłowni gazowych, instalacji centralnego ogrzewania czy montażu nowoczesnych pomp ciepła.

W ostatnich latach zauważyć można coraz większe zainteresowanie odnawialnymi źródłami ciepła. Jest to z pewnością kierunek przyszłości podyktowany nie tylko względami związanymi z ochroną środowiska naturalnego, ale tak naprawdę efektywnością oraz niższymi kosztami ogrzewania. Odejście od paliw kopalnych nie oznacza jednak rezygnacji z ogrzewania gazem. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat wyboru optymalnego źródła ciepła – zapoznaj się koniecznie z naszym poniższym wpisem oraz ofertą! Zapraszamy do kontaktu!

SZUKASZ SPRAWDZONEGO INSTALATORA?

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

JAKIE USŁUGI WYKONUJEMY W PROTERM?

KOTŁOWNIE GAZOWE

Pomimo globalnego ruchu na rzecz odejścia od paliw kopalnych do, których zalicza się również gaz, kotły gazowe są i jeszcze długo pozostaną głównym źródłem ogrzewania budynków mieszkaniowych i komercyjnych. W sferze technologii kotłowni gazowych firma Proterm opiera się na światowym liderze, marce Viessmann która dzięki wysokiej innowacyjności rozwiązań stosowanych w kotłach kondensacyjnych, czyni te produkty wysoce energooszczędne i ekonomiczne. Łącząc dwie technologie; gazową z odnawialną uzyskamy wysoce wydajną i ekologiczną kotłownię dostarczającą energię w sposób ciągły i oszczędny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą marki Viessmann

INSTALACJE CENTRALNEGO OGRZEWANIA

Instalacja centralnego ogrzewania zaprojektowana w sposób przemyślany, zapewni duże oszczędności w ogólnym bilansie zużycia energii budynku. Biorąc pod uwagę iż blisko 75% energii zużytej przez gospodarstwa domowe przypada właśnie na potrzeby grzewcze, wybór ekonomicznego i niezawodnego systemu grzewczego będzie oczywisty. Proterm Bydgoszcz dobierze i zainstaluje wysoce wydajną instalacje centralnego ogrzewania w oparciu o nowoczesne technologie pomp ciepła i kotłów gazowych. Zapewni wsparcie w doborze najlepszego rozwiązania i serwis gwarancyjny.

POMPY CIEPŁA

Pompa ciepła to urządzenie które służy do ogrzania domu oraz wody. Podobnie jak kotły gazowe wytwarza ciepło, które następnie oddawane jest do systemu centralnego ogrzewania domu. Różnica polega na rodzaju paliwa, które generuje energię cieplną. Kotły gazowe wytwarzają energię cieplną w wyniku spalania gazu. W tym celu należy dostarczyć paliwo poprzez sieć gazową a następnie poprzez przyłącze, reduktor, armaturę do instalacji wewnętrznej budynku. Sama sieć zawiera bardzo skomplikowany układ połączeń narażonych na niezliczone awarie, przerwy w dostawie nie wspominając już o niestabilności cen tego drogocennego surowca. Pompa ciepła natomiast czerpie energię z zasobów natury, z ciepła zawartego w powietrzu atmosferycznym, z energii słonecznej zakumulowanej w wodzie i gruncie. Ten wyjątkowo korzystny czynnik powoduje że pompa ciepła jest w nieporównywalnie większym stopniu lepszym rozwiązaniem które dodatkowo można uzasadnić niższym i przewidywalnym  kosztem użytkowania.

SIECI PREIZOLOWANE

Optymalna praca nie tylko systemów ciepłowniczych, ale też klimatyzacyjnych wymaga zastosowania odpowiedniej izolacji. Sieci preizolowane ze względu na korzyści, jakie płyną z ich użytkowania, są obecnie powszechnie stosowane. Stosować je można zarówno w obiektach dużych, jak i w domach jednorodzinnych. Do zalet takiego rozwiązania zaliczyć można: efektywność energetyczną, oszczędność miejsca, łatwość instalacji i konserwacji, a także ochronę przed skraplaniem się wilgoci wokół rur i powstawaniem korozji. Szukasz sposobu na efektywny i bezpieczny przesył ciepła lub czynnika chłodniczego? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat preizolacji i sieci preizolowanych? Jeśli TAK – koniecznie skontaktuj się z naszą firmą! Zapraszamy!

OGRZEWANIE PODŁOGOWE

Ogrzewanie podłogowe jest często wybieranym rozwiązaniem we współczesnym budownictwie. Związane jest to z szeregiem korzyści płynącymi z montażu tego systemu grzewczego. Przede wszystkim pozwala znacznie obniżyć koszty związane z ogrzewaniem budynków jedno, jak i wielorodzinnych. Tak samo ważny jest komfort cieplny podłogówki, który uzyskuje się dzięki równomiernemu rozprowadzeniu ciepła w pomieszczeniu. Montaż ogrzewanie podłogowego przekłada się także na estetykę pomieszczeń oraz większe możliwości aranżacyjne. Poza tym podłogówka nie wysusza tak powietrza jak tradycyjne grzejniki. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat ogrzewania podłogowego? Szukasz firmy, która

REKUPERACJA

Systemy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła cieszą się z każdym rokiem coraz większym zainteresowaniem. Rozwiązania te gwarantują zdrowy klimat wewnątrz budynku, domu. Pomieszczenia, które są zamknięte, wymagają regularnego wietrzenia. Zbyt długie otwarcie okien ma wpływ na wychłodzenie pomieszczeń, skutkuje stratami ciepła, które jest coraz droższe. Dzięki zastosowaniu rekuperacji można stale wymieniać powietrze, usunąć szkodliwe substancję i zapachy, a także i odzyskać ciepło z powietrza usuwanego. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat rekuperacji? Koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy Proterm. Zachęcamy do kontaktu!

KOMPAKTOWE WĘZŁY CIEPLNE

Ogólnie można powiedzieć, że węzły cieplne to systemy ciepłownicze, które składają się z zespołów urządzeń łączących zewnętrzną sieć cieplną z wewnętrzną instalacją danego obiektu. Węzeł cieplny składa się z kilku podstawowych elementów, takich jak: pompa obiegowa, zawory regulacyjne, manometry, zawór bezpieczeństwa oraz czujnik temperatury. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat kompaktowych węzłów cieplnych oferowanych przez naszą firmę? Nie czekaj i skontaktuj się nami. Zapraszamy!

KLIMATYZATORY

W sklepach, biurach, urzędach, a także i prywatnych domach czy mieszkaniach coraz częściej montowane są klimatyzatory. Urządzenia te pozwalają na zachowanie komfortu cieplnego, szczególnie w upalne dni. Utrzymanie temperatury na optymalnym poziomie jest niezbędne w pracy, a także i podczas wypoczynku. Klimatyzatory mogą być wykorzystane również jako urządzenia grzewcze, szczególnie w okresach przejściowych. Proponowane przez firmę Proterm klimatyzatory cechuje wysoka efektywność -  mogą one pracować w szerokim zakresie temperatur (powietrza zewnętrznego). Poza tym można nimi sterować przy pomocy aplikacji mobilnej, posiadają też funkcje, które podnoszą komfort ich użytkowania, takie jak: Timer 24h, tryb Turbo, funkcję Swing, czy tryb grzania stałej temperatury w okresie zimowym (ochrona budynku przed zamarzaniem). Oferowane klimatyzatory pochodzą tylko od renomowanych i znanych producentów, takich jak Viessmann.

Scroll to top