Serwis i montaż klimatyzacji Bydgoszcz — Oferta Proterm

montaż klimatyzacji Bydgoszcz

Klimatyzatory są urządzeniami bardzo funkcjonalnymi, które mają szerokie spektrum zastosowania. Nowoczesne agregaty chłodnicze oprócz standardowego chłodzenia posiadają także funkcje ogrzewania, osuszania i oczyszczania powietrza. Klimatyzacja w  mieszkaniu, budynku jednorodzinnym czy użyteczności publicznej reguluje również wilgotność i redukuje zanieczyszczenia. Obniżenie wilgotności ogranicza rozwój grzybów i pleśni.

Natomiast dodatkowa filtracja eliminuje zanieczyszczenia takie jak: kurz, pył, roztocza, dym papierosowy i inne alergeny. Integracja systemu klimatyzacji z wentylacją przynosi dodatkowe korzyści funkcjonalne. Możliwość skutecznej i systematycznej wymiany zużytego powietrza na świeże zwiększa komfort korzystania z pomieszczenia. Dużą część oferty klimatyzatorów stanowią  systemy typu MultiSplit, które pozwalają na podłączenie do pojedynczej jednostki zewnętrznej, kilku jednostek naściennych wewnętrznych. To duża oszczędność miejsca i spore korzyści ekonomiczne.

Jeśli szukasz firmy, która zajmuje się montażem klimatyzacji w Bydgoszczy  trafiłeś idealnie! Jesteśmy firmą, która ma wieloletnie doświadczenie w montażu klimatyzacji do domu. Zajmujemy się także serwisem urządzeń czy ich konserwacją. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej  - skontaktuj się z nami!

SZUKASZ SPRAWDZONEGO INSTALATORA KLIMATYZACJI?

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

PROFESJONALNY MONTAŻ KLIMATYZATORÓW W BYDGOSZCZY I OKOLICACH!

W dobie bicia kolejnych rekordów ciepła, coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzacji w swoich mieszkaniach, domach, biurach, szkołach czy innych obiektach. Agregat chłodniczy dzięki dużej funkcjonalności daje wiele korzyści. Dla prawidłowego i skutecznego działania klimatyzatora ściennego konieczne jest zainstalowanie go we właściwy sposób.

Montaż klimatyzacji w mieszkaniu powinien być przeprowadzony przez fachowców z odpowiednimi uprawnieniami, wiedzą i doświadczeniem. Jesteśmy firmą, która od wielu lat oferuje montaż klimatyzacji bez względu na przeznaczenie obiektu.  Tylko właściwie zamontowany i uruchomiony system schładzania pomieszczeń zapewni optymalny komfort powietrza, cyrkulacje, cz w zależności od wybranej opcji - ogrzanie pomieszczenia.

Dzięki dużej wiedzy specjalistów system klimatyzacji po odpowiednim zamontowaniu jest w stanie pracować wydajnie przy zachowaniu sporej energooszczędności. Po wykonaniu instalacji klimatyzacji pracownik bardzo dokładnie sprawdza funkcjonowanie całego systemu klimatyzacyjnego.  Właściwie zamontowany system chłodniczy jest w stanie prawidłowo funkcjonować przez wiele lat. Masz pytania, chcesz dowiedzieć się więcej- zapraszamy do kontaktu!

PRZYKŁADOWE REALIZACJE MONTAŻU KLIMATYZACJI

Klimatyzator Bydgoszcz
Kompleksowy serwis klimatyzatorów
Profesjonalny montaż Klimatyzatorów w Bydgoszczy

KOMPLEKSOWY SERWIS KLIMATYZATORÓW!

Nowoczesne klimatyzatory nie tylko chłodzą i ogrzewają powietrze, ale poprawiają znacznie jego jakość. Klimatyzacja po prawidłowym podłączeniu jest niemal bezobsługowa. Warto jednak pamiętać o  systematycznym czyszczeniu, aby zachowywać jej najwyższą wydajność przez cały okres użytkowania. Systematyczne czyszczenie urządzenia  z pewnością obniża ryzyko wystąpienia awarii.

Czyszczenie jak i serwis należy zlecić ekspertom, którzy mają ogromne doświadczenie w tej dziedzinie. Producenci zalecają kompleksowy przegląd klimatyzacji dwa razy w roku. Najlepiej tuż przed sezonem letnim oraz zaraz po nim. W tym czasie klimatyzator jest najbardziej eksploatowany i mogą pojawić się drobne usterki. Właściwie przeprowadzony serwis gwarancyjny daję pewność co do właściwego funkcjonowania przez wiele lat. Jedną z ważniejszych części w każdym agregacie jest parownik. Czyszczenie parownika klimatyzatora jest niezbędne do jego prawidłowego działania. Podczas czyszczenia wnętrza urządzenia ważna jest również dezynfekcja klimatyzatora.

Zapobiega rozwojowi bakterii, grzybów i pleśni, które mogą powodować poważne choroby i alergie. Wszystkie działania związane z kompleksowym serwisem klimatyzatora wpływają znacznie na wydajność oraz żywotność całego systemu klimatyzacji. Naszym klientom zapewniamy pełen profesjonalizm podczas wykonania instalacji, a także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

KOMPLEKSOWE INSTALACJE KLIMATYZACJI W DOMACH I FIRMACH

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

POMOC W DOBORZE SYSTEMÓW KLIMATYZACJI I WENTYLACJI

 Klimatyzatory, które dostępne są na rynku różnią się między sobą nie tylko mocą, ale i sposobem montażu. Klimatyzacja do domu może występować w dwóch wersjach: split i multi – split. Klimatyzacja split jednej jednostki zewnętrznej i jednego klimatyzatora wewnętrznego. Natomiast multi-split to system, który składa się z jednostki zewnętrznej i nawet do pięciu sztuk klimatyzatorów wewnętrznych.

Wśród parametrów, które mają największe znaczenie, jest oczywiście powierzchnia pomieszczenia, ale również jego ekspozycja na nasłonecznienie . Mocne nasłonecznienie oszklonej strony budynku ma ogromny wpływ na ilość energii niezbędnej do jego schłodzenia. Należy także zwrócić uwagę na inne kwestie, które mogą w ogromnym stopniu wpłynąć na docelową moc klimatyzatora. Istotna jest, zatem również: powierzchnia okien w stosunku do ścian, usytuowanie pomieszczenia w stosunku do sąsiedztwa, generowanie ciepła przez urządzenia wewnętrzne, liczba osób znajdujących się w pomieszczeniu jednocześnie i wiele innych. Chłodzenia powietrza nie będzie w stanie przeprowadzić urządzenie o zbyt małej mocy chłodniczej, nawet mimo jego intensywnej pracy. Analogicznie, klimatyzator o zbyt dużej mocy chłodniczej ma pewne wady. Po pierwsze, cena takiego urządzenia może być znacznie wyższa od tego o mniejszej wydajności, a jego nadmierne możliwości nie zostaną wykorzystane.

Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej klimatyzacji do mieszkania z uwzględnieniem wszystkich elementów mających wpływ na finalną wydajność układu chłodniczego. Szczegółowe informacje a także listę naszych partnerów biznesowych w zakresie różnych systemów i producentów urządzeń klimatyzacyjnych, znajdziesz w naszej ofercie lub w bezpośrednim kontakcie z firmą Proterm. Naszym celem jest dostarczenie satysfakcjonującego rozwiązania, nowoczesnych mobilnych technologii, urządzeń i dostawców systemów klimatyzacji. Dlatego też oferujemy produkty cieszące się dobrą opinią, pozwalającą zaufać oraz poznać sposoby skutecznego i energooszczędnego  systemu schładzania pomieszczeń.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


👉Jaki jest koszt założenia klimatyzacji w domu?

Koszt założenia klimatyzacji w domu zależy od konkretnego producenta urządzenia, mocy oferowanego modelu i zakresu funkcji, które obsługuje. Klimatyzatory dobierane są także do wielkości pomieszczenia. Dlatego ciężko jednoznacznie odpowiedzieć ile kosztuje klimatyzacja w domu, gdyż do każdego montażu podchodzimy w indywidualny sposób.

👉Czy opłaca się ogrzewać klimatyzatorem?

Ogrzewanie klimatyzacją w okresie przejściowym, a także szybkie nagrzanie pomieszczeń zimą, to ekonomiczne i wygodne rozwiązanie. Warto wybrać energooszczędne urządzenie renomowanego producenta oraz zamówić fachowy montaż, aby ogrzewanie klimatyzatorem było opłacalne.

👉Co lepsze klimatyzacja czy pompa ciepła?

Odpowiedź nie jest tak prosta, jak można by się spodziewać, ponieważ zależy to od indywidualnej sytuacji użytkownika. Warto wziąć pod uwagę kilka czynników m.in. rodzaj instalacji, wielkość domu oraz wymagania dotyczące chłodzenia, ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Inne wymagania będą stawiane dla budynku z jednym czy dwoma użytkownikami a zupełnie inne jeśli użytkowników jest czterech lub więcej. Szukasz optymalnego systemu ogrzewania domu? Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy. Proponujemy Państwu fachowe doradztwo, montaż oraz serwis renomowanych urządzeń, które będą dopasowane do twoich potrzeb.

👉Jaki klimatyzator wybrać do domu?

Warto zwrócić się do specjalisty, który pomoże w prawidłowy sposób dobrać odpowiedni klimatyzator do domu. Gdyż zbyt słaby klimatyzator nie będzie w stanie schłodzić powierzchni pomieszczenia do odpowiedniej temperatury, nawet mimo jego intensywnej pracy. Natomiast zbyt mocny klimatyzator będzie o wiele droższy od klimatyzatora o mniejszej mocy, a z nadwyżki mocy i tak nie wykorzystamy. W myśl obowiązujących przepisów montaż i serwis urządzeń klimatyzacyjnych może przeprowadzić wyłącznie uprawniony serwisant posiadający certyfikat F-Gaz

Scroll to top