Pompy ciepła Bydgoszcz — Sprzedaż, montaż i serwis!

montaż klimatyzacji Bydgoszcz

W dzisiejszych czasach jedną z nowocześniejszych, a zarazem najtańszych metod ogrzewania domów jest zastosowanie pomp ciepła. Są to urządzenia gwarantujące niezwykły komfort użytkowania.

Warto również zaznaczyć, że pompa ciepła i fotowoltaika stanowi bardzo popularny zestaw, który znakomicie sprawdza się w energooszczędnym budownictwie. Taki zestaw zapewnia podniesienie poziomu samowystarczalności energetycznej i jednocześnie ekologiczne ogrzewanie domu.

Firma Proterm oferuje nie tylko sprzedaż, ale i montaż oraz serwis nowoczesnych źródeł ogrzewania. Planujesz modernizację dotychczasowego źródła ciepła, a może jesteś na etapie budowy domu i szukasz najlepszych rozwiązań? Jeśli tak – nie czekaj i skontaktuj się z nami!

SZUKASZ SPRAWDZONEGO INSTALATORA POMPY CIEPŁA?

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

ZASADY DZIAŁANIA POMPY CIEPŁA

Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie, które wykorzystuje energię cieplną pochodzącą z naturalnych złóż. Wśród nich znajdują się: grunt, powietrze oraz wody gruntowe, nagrzane dzięki energii pochodzącej ze słońca. Pompa ciepła jest zaledwie jednym z wielu elementów całej instalacji grzewczej, jednak to właśnie od niej w dużej mierze zależy czy spełni zapotrzebowanie cieplne domowników. Zadaniem pompy ciepła jest wykorzystanie tej odnawialnej energii zawartej w nośniku jakim może być woda, ciepło gruntu lub powietrza. Poprzez układ sprężarki i parownika następuje podgrzanie ogrzanie czynnika w układzie wtórnym i dostarczenie do odbiorników ciepła w budynku.

 Wszystkie elementy składające się na instalację tworzą zamknięty obieg, w którym krąży specjalny czynnik pobierający ciepło. Czynnik ten podlega stałym przemianom stanu skupienia, powodując przepływ energii ze źródła dolnego do górnego. Do dolnego źródła energii zaliczyć można np. ziemie oraz wody gruntowe, natomiast do górnego źródła energii zaliczyć można instalację grzewczą znajdującą się w budynku. Dlatego przed wyborem pompy ciepła, jako głównego źródła ciepła bardzo ważne jest oszacowanie energochłonności budynku.

Właściwy dobór mocy urządzenia powoduje że eksploatacja pompy będzie optymalna a ciepło wytwarzane przez pompę ciepła, wykorzystywane jest w najlepszy sposób. Do kwestii ogrzewania domu należy podejść szerzej, uwzględniając sposób ocieplenia budynku, dobór okien i wentylację. Pompy ciepła tracą na wydajności i zużywają więcej energii elektrycznej, aby zapewnić stałą temperaturę w pomieszczeniach, kiedy izolacja budynku nie jest właściwa lub co gorsza moc pompy została dobrana przez nieuprawnioną osobę.

PRZYKŁADOWE REALIZACJE MONTAŻU POMPY CIEPŁA

montaż pomp ciepła
pompa ciepła
Zasady działania pompy ciepła

MONTAŻ I SERWIS POMP CIEPŁA W PROTERM BYDGOSZCZ

Firma Proterm posiada w swoim bogatym asortymencie przyjazne dla środowiska pompy ciepła. Są one gwarancją niezawodności oraz trwałości, gdyż pochodzą od sprawdzonych i renomowanych producentów. Wśród usług przedsiębiorstwa Proterm znajduję się także montaż oraz serwis pomp ciepła. Do właściwego działania całej instalacji grzewczej konieczne jest umiejętne zaprojektowanie oraz wykonanie montażu całej instalacji przez doświadczonych pracowników.

Właściwie zamontowana instalacja grzewcza przy wykorzystaniu pompy ciepła, jest gwarancją dużego komfortu użytkowania przez wiele lat. Instalacja pomp ciepła w dużej mierze zależy od rodzaju instalowanego urządzenia.  Pompa gruntowa potrzebuję znacznie więcej nakładów pracy a koszt instalacji jest znacznie wyższy w porównaniu z pompą powietrzną typu monoblok lub split. Powietrzne pompy ciepła nie wymagają dużo miejsca przy instalacji, dlatego też jest coraz częściej stosowaną opcją przy wyborze instalacji grzewczej.

Przedsiębiorstwo Proterm świadczy także usługi serwisu pomp ciepła. Taka usługa jest potrzebna nie tylko w przypadku dużej awarii pompy, lecz także, gdy wymaga sprawdzenia prawidłowego działania przed sezonem grzewczym. Przynajmniej raz w roku należy skonsultować się z profesjonalnym serwisantem, aby zagwarantować prawidłową pracę pompy poprzez prewencyjną konserwację pompy.

KOMPLEKSOWE INSTALACJE POMP CIEPŁA W BYDGOSZCZ I OKOLICACH

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

WADY I ZALETY POMP CIEPŁA

Coraz więcej osób decyduje się na montaż pompy ciepła w budynkach jednorodzinnych. Powszechnym staje się również montaż tego typu instalacji w budynkach komercyjnych. Korzystanie z systemu grzewczego opartego na odnawialnych źródłach energii ma wiele zalet. Po pierwsze skorzystanie z takiego wariantu przekłada się na znaczną poprawę środowiska naturalnego.

Pompa ciepła podczas pracy nie emituje szkodliwych spalin, a do prawidłowego funkcjonowania wykorzystuje głównie odnawialne źródła energii. Kolejną zaletą, którą warto wymienić, jest duża oszczędność. Pompa ciepła jest obecnie najbardziej opłacalnym urządzeniem grzewczym i polecanym zwłaszcza w układzie gdzie ogrzewanie podłogowe stanowi większą część instalacji. Zastosowanie ogrzewania podłogowego pozwala generować duże oszczędności w stosunku do instalacji wysokotemperaturowych. Zmniejsza emisję zanieczyszczeń do atmosfery ponieważ pobiera energię cieplną jak energia słoneczna. Niski pobór energii elektrycznej sprawia, że koszty eksploatacji są naprawdę niewielkie w porównaniu do innych systemów ogrzewania. Jest to bardzo racjonalne rozwiązanie do domów jednorodzinnych, wielu dotychczasowych użytkowników wystawia pozytywne opinie w zestawieniu z kotłami spalinowymi. Pompy ciepła znacznie wpływają na bilans energetyczny budynku.

Szeroka oferta mocy grzewczej dostępnych urządzeń sprawia, że klient może poszukiwać pomp, które czerpią energię z powietrza lub poprzez odwiert. W każdym przypadku użytkownik pozostawia czyste powietrze. Dużą zaletą, którą wyróżnia zastosowanie pompy ciepła od innych systemów grzewczych, jest duża wygoda użytkowania. Pompa ciepła jest urządzeniem bezobsługowym, które nie wymaga uzupełniania opału, czyszczenia urządzenia czy składowania paliwa. W zależności od typu składa się z jednostki zewnętrznej w której krąży czynnik chłodniczy i jednostki wewnętrznej. Ważnym atutem jest również duże bezpieczeństwo.

W porównaniu z innymi systemami grzewczymi pompa cieplna nie stwarza zagrożenia pożarowego, wybuchu gazu oraz zaczadzenia. Kotłownia taka różni się znacznie od klasycznej na ogrzewanie gazowe, dzięki czemu mamy alternatywne źródło ogrzewania budynku, podgrzewania wody użytkowej bez potrzeby budowy komina spalinowego i wyodrębniania pomieszczenia na kocioł konwencjonalny. Co najważniejsze po odpowiedniej modyfikacji istniejącej instalacji twojego domu istnieje możliwość montażu dwóch technologii; pompy ciepła i kotła gazowego. Pompy ciepła podobnie jak inne rodzaje systemów grzewczych posiadają także wady. Do wad pomp ciepła zaliczyć można wysokie koszty inwestycji, w szczególności w przypadku pomp gruntowych. Są jednak programy rządowe jak dotacja, które w wielu przypadkach uprawniają otrzymanie dofinansowania związanego z inwestycją w energię z powietrza, gruntu czy wody.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


👉Jak działa pompa ciepła?

Zasada pracy pompy ciepła oparta jest na przemianach fizycznych, zachodzących bezpośrednio w urządzeniu. Zaliczają się do nich: parowanie, sprężanie, skraplanie oraz rozprężanie. Polega na przeniesieniu energii z otoczenia do budynku, tak, aby mogło ono efektywnie zasilać jego system grzewczy. Warto zaznaczyć, że ten sposób ogrzewania jest przyjazny środowisku.

👉Ile kosztuje pompa ciepła wraz z montażem?

Koszt montażu instalacji grzewczej wraz z pompą ciepła zależy nie tylko od ceny samej pompy, ale również m.in. klasy energetycznej budynku i jego parametrów, lokalizacji inwestycji czy potrzeb domowników. Dlatego też ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie dotyczące kosztu pompy ciepła wraz z montażem. Chcesz otrzymać najlepszą ofertę na montaż i serwis pomp ciepła w Bydgoszczy? Nie czekaj i skontaktuj się z firmą Proterm - liderem w województwie kujawsko -pomorskim w ogólnie pojętej technice grzewczej i sanitarnej. Solidna firma!

👉Czy pompa ciepła jest opłacalna w 2023 roku?

Nie ma wątpliwości, że inwestycja w pompę ciepła jest opłacalna. Jej instalacja może zmniejszyć wydatki na ogrzewanie i ciepłą wodę o 70%-75%, a połączenie jej z systemem fotowoltaicznym może jeszcze bardziej obniżyć koszty zużycia energii na potrzeby ogrzewania wody i pomieszczeń.

Scroll to top