Montaż stacji uzdatniania wody - Oferta Proterm

montaż stacji uzdatniania wody

Stacja uzdatniania wody zyskuje coraz większą popularność wśród użytkowników. Nic w tym dziwnego, gdyż urządzenie to posiada wiele zalet. Najważniejszą z nich jest zmiękczenie wody, co ma ogromny wpływ, na jakość dostarczanej wody. Takie działanie zdecydowanie pozytywnie wpływa na prace innych urządzeń korzystających z wody. Ogromnym plusem instalacji stacji uzdatniania wody jest brak powstawania zacieków w przypadku korzystania np. ze zmywarki lub kabiny prysznicowej.

Do właściwego funkcjonowania stacji uzdatniania wody konieczne jest jej właściwe podłączenie oraz uruchomienie. Odpowiednia wiedza oraz umiejętności gwarantują właściwą oraz bezawaryjną pracę przez wiele lat. Przed planowaniem zakupu stacji zmiękczającej należy sprawdzić czy w pomieszczeniu znajduje się przyłącze wodne i kanalizacyjne. Dlatego takie działania należy powierzyć specjalistycznej firmie zajmującej się tego rodzaju instalacjami. Jedną z takich firm jest Proterm. Jeśli interesuje Cię montaż stacji zmiękczania wody - nie czekaj i skontaktuj się z naszą firmą!

SZUKASZ INSTALATORA STACJI UZDATNIANIA WODY?

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

WYSOKIEJ JAKOŚCI STACJE UZDATNIANIA WODY VIESSMANN

Przedsiębiorstwo Viessmann oferuje najwyższej jakości stacje uzdatniania wody. Przykładem jednej z nich jest stacja uzdatniania wody Aquahome Duo. Jest połączeniem stacji zmiękczającej wodę z filtrem węglowym, dlatego też jest idealnym wyborem dla osób, które mają ograniczone miejsce do montażu tego typu urządzeń. Właściwe działanie stacji uzdatniania wody Aquahome Duo daje możliwość przedłużenia działania instalacji hydraulicznej bez konieczności częstego serwisowania.  Po prawidłowym montażu tego rodzaju urządzenia jest on gotowy do pracy.

Wystarczy podłączyć urządzenie do głównego przyłącza wody zimnej i kanalizacji. Na początku woda, wpływając do urządzenia poprzez warstwę węgla aktywnego, zostaje oczyszczona ze związków chloru, które mają negatywny wpływ na smak i zapach wody. Kolejnym etapem przepływu wody przez urządzenie jest przepływ przez żywicę jonowymienną, która usuwa z wody jony wapnia i magnezu powodujące twardość wody.  Gdy zdolność jonowymienna żywicy wyczerpuje się, jest ona regenerowana roztworem wody i soli w tabletkach. Podczas regeneracji, warstwa węgla aktywnego zostaje wypłukana z wszelkich zanieczyszczeń.

Węgiel aktywny znajdujący się w urządzeniu ma wiele korzyści. Nie tylko oczyszcza on wodę ze związków chloru, ale również przedłuża żywotność żywicy jonowymiennej. Żywica może szybciej się zużywać, jeśli przepływa przez nią woda zawierająca zanieczyszczenia mechaniczne i związki chloru. W tym celu montuje się dwa filtry wstępne. Węgiel aktywny w Aquahome Duo minimalizuje ryzyko skrócenia żywotności złoża jonowymiennego. Poprawny dobór urządzenia przeprowadzi firma Proterm Bydgoszcz

PRZYKŁADOWE INSTALACJE STACJI UZDATNIANIA WODY

montaż stacji uzdatniania wody Viessmann
stacje uzdatniania wody Viessmann
uzdatnianie wody w domu

WADY I ZALETY POSIADANIA STACJI UZDATNIANIA WODY

Zamontowanie stacji uzdatniania wody ma wiele korzyści oraz niewiele wad. Wśród zalet, jakie można wyróżnić bez wątpienia jest poprawa jakości wody. Chroni ona instalacje i urządzenia przed kamieniem kotłowym, co przekłada się na dłuższą żywotność i sprawność wszystkich urządzeń. Kamień kotłowy wpływa negatywnie na przekazywanie energii w wymiennikach obniżając ich wydajność, a tym samym zwiększając koszty ogrzewania i produkcji ciepłej wody użytkowej. Do zalet stosowania stacji uzdatniania wody zdecydowanie zaliczyć można zabezpieczenie sprzętu AGD przed awarią.

Płukanie prania w miękkiej wodzie jest skuteczniejsze, a ubrania są delikatne i przyjemne w dotyku ze względu na dokładniejsze usunięcie resztek proszku. Kolejną zaletą zastosowania stacji uzdatniania wody jest zdrowa i gładka skóra oraz lśniące włosy. Uzdatniacz wody jest prosty w montażu, nie wymaga przestronnego miejsca na montaż i jest bezobsługowy. Należy jednak zapewnić swobodny dostęp do urządzenia na wypadek prac serwisowych.

Stacje uzdatniania wody nie mają wielu wad. Wymagają jednak cyklicznego uzupełniania pojemnika na sól, a także pobierają dodatkową energię elektryczną. Zatem stosowanie stacji uzdatniania wody ma bardzo dużo korzyści i warto zainwestować w tego rodzaju urządzenie, aby cieszyć się dobrymi właściwościami wody. Po dobór i montaż najlepiej zgłosić się do autoryzowanego dystrybutora firmy Proterm w Bydgoszczy.

KOMPLEKSOWE INSTALACJE I SERWIS STACJI UZDATNIANIA WODY

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

CZY WARTO MONTOWAĆ STACJE UZDATNIANIA WODY?

Jakość wody w domach często pozostawia wiele do życzenia, a ma ona ogromne znaczenie, dla jakości życia, stanu sprzętów oraz zdrowia. Wysoka zawartość w wodzie związków wapnia i magnezu powoduje nadmierne zużycie środków myjących, piorących i czyszczących, a także powstawanie kamienia kotłowego, który jest odpowiedzialny za straty energii cieplnej oraz skracanie żywotności urządzeń grzewczych i AGD.

Dlatego warto zadbać, o jakość wody w budynku. Przede wszystkim woda wpływa na prawidłowe funkcjonowanie instalacji oraz sprzętów AGD, które mają kontakt z wodą jak pralka, zmywarka, czajnik oraz armatura. Zastosowanie stacji uzdatniania wody wydaje się być dobrym rozwiązaniem, które może uchronić nas od poważnych awarii instalacji hydraulicznych oraz niepotrzebnych wydatków. Przy wyborze stacji uzdatniania wody do domów jednorodzinnych przede wszystkim należy określić, jakie mamy miesięczne zużycie wody i do tego parametru dobrać odpowiednie urządzenie uzdatniające.

Stacja o zbyt małej wydajności będzie nieefektywna, a instalacja stacji o zbyt dużej wydajności mija się z celem i znacznie podnosi koszty inwestycji oraz jej obsługi w kolejnych latach. Biorąc pod uwagę wszystkie pozytywne czynniki, jakie oferuje stacja uzdatniania wody, warto zamontować tego rodzaju urządzenie w każdym miejscu gdzie jakość wody pozostawia wiele do życzenia. Szeroką ofertę stacji uzdatniania wody oferuje firma Proterm, świadcząca usługi montażu na terenie Bydgoszczy i okolic.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


👉Ile kosztuje montaż stacji uzdatniania wody?

Ciężko jednoznacznie określić koszt montażu stacji uzdatniania wody. Zależy on głownie od objętości i rodzaju złoża oraz funkcji i stopnia automatyzacji pracy urządzenia. Na koszt montażu wpływa również przystosowanie pomieszczenia do przyłączenia hydraulicznego stacji. Konieczność doprowadzenia zimnej wody, zmiany w trasie przebiegu kanalizacji oraz podłączenie do instalacji elektrycznej.

👉Gdzie najlepiej umieścić stacje uzdatniania wody?

Stacje uzdatniania wody najlepiej zamontować w kotłowni, piwnicy, garażu lub w innym pomieszczeniu gospodarczym. Ważne, by wielkość pomieszczenia pozwoliła na swobodną obsługę urządzenia. Warunkiem koniecznym jest możliwość podłączenia stacji do kanalizacji.

👉Czym się różni zmiękczacz wody od stacji uzdatniania wody?

Zarówno uzdatniacze wody, jak i zmiękczacze wody to świetne rozwiązania do poprawy jakości wody. Podstawowy proces, który napędza te dwa systemy miękkiej wody, jest zasadniczo inny i każdy ma inne wymagania. Instalacja uzdatniaczy wody jest zwykle bardziej elastyczna, ponieważ nie wymaga przewodu odpływowego.

Scroll to top