Montaż rekuperacji Bydgoszcz - Oferta Proterm!

montaż rekuperacji Bydgoszcz

Rekuperacja, czyli wentylacja nawiewno-wywiewna ma wiele zalet. Jednak do właściwego funkcjonowania całej instalacji konieczne jest jej właściwe zaprojektowanie oraz zamontowanie. Wszystkie te usługi oferowane są przez przedsiębiorstwo Proterm, które świadczy swoje usługi w Bydgoszczy i okolicach. Najważniejszą rzeczą przy montażu rekuperacji jest wykonanie szczegółowego projektu oraz dobranie odpowiednich urządzeń.

Firma Proterm dokonuje oceny potrzeb domowników, ustala, jaką moc przepływu musi mieć rekuperacja, przygotowuje schemat rozmieszczenia kanałów wentylacyjnych oraz miejsce, gdzie podłączone zostanie urządzenie centralne. Niezależnie od tego ile pomieszczeń ma objąć rekuperacja, zaplanowanie całej instalacji musi być bardzo szczegółowe. Projekt powinien uwzględniać zmiany poziomu wynikające z przenoszenia kanałów wentylacyjnych na piętra, doprowadzenie elektryki do głównej stacji sterującej czy nawet ogrzewanie podłogowe, jeśli takowe ma znaleźć się w budynku.

Dlatego, aby mieć pewność co do właściwej pracy całej instalacji, należy skorzystać z wykonawcy z wieloletnim doświadczeniem. Interesuje Cię montaż rekuperacji na terenie Bydgoszczy i okolic? Interesują Cię nowoczesne systemy wentylacji? Jeśli tak zachęcamy do skorzystania z naszej oferty! Zachęcamy do kontaktu.

SZUKASZ INSTALATORA REKUPERACJI?

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ W REKUPERACJE?

 Rekuperacja jest coraz częściej wybieraną instalacją w przypadku nowoczesnego budownictwa. Wszystko, dlatego, że zapewnia stały dostęp do świeżego, przefiltrowanego i wstępnie ogrzanego powietrza, bez konieczności otwierania okien, robienia przeciągów i tym samym wychładzania wnętrza. Rekuperacja w domach przekłada się na spore oszczędności. Instalacja wentylacji,  jest dobrym wyborem, gdyż niesie za sobą szereg korzyści. Przede wszystkim przyczynia się do lepszego i zdrowszego powietrza, którym oddychamy.

Aspekt zdrowotny jest coraz ważniejszy dla współczesnego społeczeństwa przy dokonywaniu różnego rodzaju wyborów, dotyczących m.in. aranżacji wnętrza swojego mieszkania. Rekuperator pracuje przez cały rok, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Powietrze w domu podlega, więc stałej wymianie. Jest to ważne szczególnie zimą, kiedy unikamy częstego wietrzenia pomieszczeń i okna przez większość czasu są zamknięte. Instalacja rekuperacji ma również wpływ na poprawę naszego komfortu. Dzięki niej nie ma potrzeby robienia przeciągów, aby wywietrzyć pomieszczenie, jest to korzystniejsze rozwiązanie w przypadku małych dzieci czy osób starszych.

Dużym atutem zastosowania rekuperacji latem jest brak much czy innych insektów, które mogłyby znaleźć się w budynku poprzez otwarte okna. W łazience unikniemy zaparowanych luster, czyli zjawiska pojawiającego się często po gorącej kąpieli. Z kuchni z kolei szybko pozbędziemy się zapachów po gotowaniu, które mieszają się, przez co nawet w całym mieszkaniu unosi się nieprzyjemna woń. Reasumując — montaż rekuperatora przekłada się na czyste powietrze w domu, jest to także rozwiązanie energooszczędne i po prostu wygodne.

Szukasz firmy, który wykona profesjonalny montaż rekuperatora, systemów klimatyzacji? Jeśli tak — skontaktuj się z firmą Proterm!

PRZYKŁADOWE INSTALACJE REKUPERACJI

cena montażu rekuperacji
profesjonalny montaż rekuperacji
serwis rekuperacji

FACHOWY MONTAŻ I SERWIS REKUPERACJI

Montaż rekuperacji mechanicznej z odzyskiem ciepła nie jest prostą rzeczą. Dlatego zadanie to warto jest powierzyć firmie z dużym doświadczeniem.  Wśród  przedsiębiorstw oferujących montaż oraz serwis rekuperacji, znajduje się firma Proterm. System rekuperacji jest jedną z najważniejszych instalacji w każdym domu i jej właściwe zamontowanie daje wiele korzyści. To właśnie dzięki niej możemy oddychać świeżym powietrzem w każdym pomieszczeniu. Przekłada się to na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego też jest coraz częściej wybieraną metodą wentylacji w nowoczesnym budownictwie.

Prawidłowe działanie rekuperacji jest możliwe jedynie po bardzo szczegółowym zaprojektowaniu oraz montażu wszystkich potrzebnych elementów. Aby mieć pewność co do prawidłowego zaplanowania i montażu całej instalacji warto wybrać specjalistów, którzy dzięki dużemu doświadczeniu oraz wiedzy dają gwarancje trwałości wentylacji przez wiele lat. Właściwie zamontowana rekuperacja gwarantuje bezawaryjność przez cały okres użytkowania. Jednak w przypadku nieoczekiwanej awarii warto również skorzystać ze specjalistycznych firm zajmujących się serwisem tego typu instalacji. Działanie na własną rękę i próbowanie samodzielnej naprawy może tylko pogłębić awarię i spowodować wyższe koszty naprawy.

KOMPLEKSOWE INSTALACJE I SERWIS REKUPERACJI

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

JAK PRZEBIEGA MONTAŻ SYSTEMU REKUPERACJI?

Montaż systemu rekuperacji musi być poprzedzony projektem, opartym na rzetelnych obliczeniach odzwierciedlających warunki panujące w istniejącym lub dopiero powstającym budynku. Staranne wykonanie projektu gwarantuje sprawne i wydajne działanie wentylacji. To obliczenia projektowe są podstawą wyboru systemu dystrybucji powietrza pomiędzy pomieszczeniami oraz ustaleń w zakresie średnic przekrojów kanałów.

Pozwalają one również na decyzję o wyborze najlepszego rodzaju źródła zasilania czy urządzeń (pompy ciepła, rekuperatory). Dodatkowo skrupulatnie wykonany projekt przekłada się na walory użytkowe instalacji jej bezawaryjne działanie oraz cichą pracę. Projekt jest podstawą do dalszych ustaleń oraz prac związanych z montażem systemu rekuperacji. Montaż rekuperacji przebiega etapowo. Pierwszy etap to wykonanie instalacji wentylacyjnej, polegający na rozprowadzeniu kanałów (przewodów) wentylacyjnych. Następnie konieczne jest wykonanie punktów nawiewnych i wywiewnych oraz położenie instalacji do sterownika.

Montaż kończy się regulacją systemu na końcówkach kanałów. W tym celu należy użyć specjalnego przyrządu pomiarowego — anemometru. Wykonanie instalacji całego układu wentylacyjnego nie jest prostą sprawą. Dlatego warto powierzyć to zadanie fachowej firmie i mieć pewność co do prawidłowej pracy całej instalacji. Właściwie funkcjonująca instalacja niesie za sobą wiele korzyści i przede wszystkim jest bardzo bezpieczna dla domowników.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


👉Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Koszt montażu rekuperacji jest zależny od wielu czynników. Składają się na niego między innymi: wielkość budynku, jego stan, długość kanałów wentylacyjnych, moc urządzenia i wiele innych. Dlatego do każdej wyceny montażu rekuperacji podchodzimy w indywidualny sposób.

👉Jakie są zalety wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła?

Zalet wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła jest wiele. Wśród nich wyróżnić można miedzy innymi: skuteczną wentylacje pomieszczeń przy zamkniętych oknach, stały kontrolowany przepływ powietrza w pomieszczeniach, obniżenie kosztów ogrzewania domu dzięki odzyskowi ciepła z usuwanego powietrza, filtrowanie zanieczyszczonego powietrza, ograniczanie napływu pyłków i innych alergenów oraz wiele innych.

👉Kiedy warto zdecydować się na montaż rekuperacji?

Decydując nie na montaż rekuperacji warto zrobić to już na samym początku budowy domu. Dokładnie wtedy, kiedy wykonywane są wszelkie inne instalacje. Jest to najlepszy moment na instalację rekuperacji. W przypadku ukończonej budowy montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła nadal jest możliwy, jednak musimy liczyć się z koniecznością większego remontu.

Scroll to top