Montaż pomp ciepła Bydgoszcz - Oferta proterm

montaż pomp ciepła Bydgoszcz

Niezawodne i ekologiczne ogrzewanie za pomocą pompy ciepła zrealizujesz we współpracy z firmą Proterm Bydgoszcz. Pompa ciepła to rozwiązanie o przewidywalnych kosztach eksploatacji, o ile pompa ciepła i fotowoltaika współtworzą system ogrzewania domu. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii, aby dostarczyć energii cieplnej do budynku to energooszczędne i ekologiczne rozwiązanie, które stosuje się zarówno do podgrzewania wody użytkowej jak i ogrzewania budynku.

Niezależnie od rodzaju, pompa ciepła pobiera energię cieplną w sposób przyjazny dla środowiska. Najczęściej stosowanymi urządzeniami są dziś powietrzne pompy ciepła z uwagi na niskie koszty montażu poszczególnych elementów. Pompa czerpie energię z powietrza. Zasada działania jest taka, że pobrane powietrze zewnętrzne trafia do sprężarki, gdzie poprzez skraplacz oddaje energię cieplną całej instalacji. Jeśli w budynku ogrzewanie podłogowe stanowi główną formę grzewczą, to można powiedzieć, że powietrze oddaje energię, pokrywając zapotrzebowanie cieplne i zapewnia niskie koszty eksploatacji instalacji.

SZUKASZ INSTALATORA POMPY CIEPŁA?

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

KOMPLEKSOWY MONTAŻ POMP CIEPŁA W BYDGOSZCZ I OKOLICACH

Systemy grzewcze oparte na alternatywnych źródłach energii znacząco obniżają koszty ogrzewania domu. Energia słoneczna jest darmowa i dostępna przez cały rok w mniejszym lub większym zakresie. Rodzaj pompy ciepła zależy od typu dolnego źródła, czyli sposobu pozyskiwania energii. Pompa gruntowa czerpie energię zakumulowaną w gruncie poprzez sondy umieszczone w odwiertach.

Tego typu rozwiązanie wymaga poniesienia kosztów związanych z samymi odwiertami, ale znajduje uzasadnienie, ponieważ temperatura dolnego źródła, jakim jest grunt, wykazuje stabilność bez względu na porę roku. Wobec zachodzących zmian klimatycznych i wzroście średniorocznych temperatur powietrza, obecnie większość firm z branży odnawialnych źródeł energii, montuje pompy ciepła typu powietrznego. Zasada pracy jest identyczna jak w przypadku pompy gruntowej z tą różnicą, iż w tym przypadku dolnym źródłem jest energia zawarta w powietrzu atmosferycznym i nie ma potrzeby wykonywania odwiertów.

Profesjonalny montaż zapewnia poprawne i ekonomiczne działanie systemu grzewczego zwłaszcza przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego. Bezproblemowa eksploatacja urządzenia grzewczego zależy w dużym stopniu od profesjonalizmu firmy wykonującej montaż. Ogrzewanie pompą ciepła będzie ekonomiczne i przyjemne jeśli montaż zlecisz naszej firmie.

PRZYKŁADOWE INSTALACJE POMP CIEPŁA

instalacja pompy ciepła
kompleksowy montaż pomp ciepła
serwis pomp ciepła

POMAGAMY W DOBRZE POMP CIEPŁA!

Ciężko wybrać i zdecydować się na montaż właściwego źródła ciepła. Produkcja ciepłej wody i ogrzewanie można wykonać poprzez kocioł gazowy jak również pompę ciepła gdzie koszt eksploatacji będzie dużo niższy niż w przypadku spalania klasycznych paliw kopalnych. Przed podjęciem decyzji o zakupie wyposażenia kotłowni zalecamy skontaktować się z firmą Proterm, gdzie otrzymasz fachową pomoc w doborze najkorzystniejszej formy ogrzewania. Dowiesz się jak ekonomicznie ogrzać twój dom, przedstawimy Ci najlepsze oferty produktowe, formy dofinansowania, otrzymasz kompleksową wycenę. Sprawdź naszą ofertę!

KOMPLEKSOWE INSTALACJE I SERWIS POMP CIEPŁA

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ FIRMĘ PROTERM DO MONTAŻU POMPY CIEPŁA?

Wybór firmy do montażu pompy ciepła nie stanowi dziś problemu. Firm z branży instalacyjnej jest bardzo dużo i każda wyróżnia się jakimś doświadczeniem, oraz świadczy usługi jak instalacja pompy ciepła, ciepłej wody użytkowej, montaż grzejników i pozostałych instalacji sanitarnych. Inwestycja w pompę ciepła jest na starcie bardziej kosztowna w porównaniu z kotłownią gazową, ale z pewnością bardziej ekologiczna.

Oszczędności w kosztach eksploatacji po części wynikają z jakości pompy ciepła, zastosowana technologia przekłada się bezpośrednio na to jak wygląda codzienna eksploatacja pompy. Należy jednak pamiętać, że nawet najdroższa pompa ciepła zainstalowana niezgodnie ze sztuką budowlaną i zaleceniami producenta  nie będzie miała szans na ekonomiczną i bezawaryjną pracę. Proterm Bydgoszcz jako autoryzowany partner instalacyjny firmy Viessmann daje gwarancję poprawnie zbudowanej instalacji oraz jej wieloletniej bezawaryjnej pracy.

Na rynku obecnych jest wiele rozpoznawalnych marek jak Panasonic, Daikin, Samsung. Znaczna większość oferuje bezpłatną wycenę, i montaż na terenie Bydgoszczy, ale niewielu oferentów zapewnia pełną obsługę pogwarancyjną. Solidna firma Proterm Bydgoszcz świadczy usługi instalacyjne w sposób odpowiedzialny, o czym świadczy ogromna liczba zadowolonych klientów.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


👉Ile kosztuje kompletny montaż pompy ciepła?

Koszt montażu pompy ciepła wynika z ilości elementów całego systemu grzewczego. Pompa ciepła może stanowić jedynie jeden z elementów kotłowni lub być centralnym urządzeniem grzewczym. Pompa ciepła może współpracować jednakowo z instalacją fotowoltaiczną, kominkiem opalanym drewnem, kotłem gazowym lub elektrycznym. Cena złożenia i uruchomienia wszystkich elementów kotłowni buduje ostateczny koszt montażu pompy ciepła.

👉Czy pompa ciepła bez fotowoltaiki się opłaca?

Odnawialne źródła energii co do zasady mają wytwarzać energię cieplną potrzebną do ogrzania pomieszczeń i wody użytkowej czerpiąc energię z otoczenia, zmniejszając tym samym koszty jej wytworzenia. Instalacja fotowoltaiczna jest dodatkowym elementem systemu pozyskiwania energii z otoczenia w tym przypadku bezpośredniego nasłonecznienia. Wyprodukowany w ten sposób prąd może zasilać urządzenia elektryczne w tym sprężarkę pompy ciepła. Należy natomiast zaznaczyć, że pobór energii elektrycznej przez sprężarkę jest nie większy niż pobór tego samego urządzenia znajdującego się w zwykłej domowej lodówce.  Instalacja grzewcza pompy ciepła bez instalacji fotowoltaicznej ma oczywiście sens.

👉Jaką pompę ciepła wybrać?

W ostatnich latach notujemy coraz to wyższe średnioroczne temperatury powietrza. Zjawisko to wpływa bezpośrednio na wybór stosowanych pomp ciepła. Obecnie wiodącym wyborem klientów są powietrzne pompy ciepła. Pompy pobierają energię cieplną z powietrza atmosferycznego, więc nie wymagają kosztownych odwiertów. Korzystne warunki temperaturowe sprawiają, że powietrzna pompa ciepła uzyskuje wysoki współczynnik COP, co przekłada się na wysoką sprawność urządzenia i niskie koszty eksploatacji. Proterm Bydgoszcz oferuje powietrzne pompy ciepła firmy Viessmann wraz z montażem i obsługą pogwarancyjną.

Scroll to top