Serwis i montaż pieców gazowych Bydgoszcz - Oferta proterm

montaż pieców gazowych Bydgoszcz

Montaż kotła gazowego zwanego potocznie piecem najlepiej powierzyć sprawdzonemu fachowcowi. Sprawdź ofertę firmy Proterm i dołącz do grona zadowolonych klientów. Świadczymy wszelkie usługi związane z instalacjami grzewczymi, hydraulicznymi, klimatyzacyjnymi. Budujemy od podstaw instalacje centralnego ogrzewania, instalacje gazowe, pion sanitarny, dokonujemy przeglądu istniejących elementów, a w razie stwierdzenia niezgodności dokonujemy montażu i naprawy zużytych elementów.

Nasz profesjonalny zakład instalacyjny świadczy usługi gazownicze oraz sanitarne na terenie Bydgoszczy i okolic jak również w całym województwie kujawsko-pomorskim. Ogrzewanie gazowe to nasz chleb powszedni. Montaż i serwis pieca gazowego wykonujemy sprawnie i skutecznie. Wszyscy instalatorzy zatrudnieni w Proterm posiadają uprawnienia energetyczne i gazowe a swoją wiedzę i doświadczenie przekładają na budowane instalacje w sposób kompleksowy. Jeśli poszukujesz hydraulika, liczysz na rzetelność, oraz montaż zgodnie z zaleceniami to trafiłeś w dobre miejsce. Zapraszamy do kontaktu!

SZUKASZ INSTALATORA KOTŁA GAZOWEGO?

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

JAKIE PIECE I KOTŁY MONTUJEMY W PROTERM?

Wieloletnie doświadczenie wykwalifikowanych instalatorów firmy Proterm pozwala nam zaoferować zarówno atrakcyjne ceny jak i wysokiej jakości kotły kondensacyjne. Proterm wykonawca instalacji grzewczych w profesjonalny sposób zamontuje ogrzewanie podłogowe, system wentylacyjny, kocioł gazowy. W tym zakresie Proterm korzysta z oferty najlepszych partnerów biznesowych.

Viessmann jest światowym wiodącym liderem w tworzeniu energooszczędnych i ekologicznych urządzeń grzewczych. Bogata oferta pomp ciepła, kotłów gazowych, systemów rekuperacji czy fotowoltaiki, sprawia, że każdemu klientowi możemy oferować i gwarantować wysoką sprawność przy niskim koszcie eksploatacji. Kotłownia to serce budynku, a jednocześnie pomieszczenie, którego szkoda nie wykorzystać również na cele nie koniecznie z tym związane.

Właściwy projekt budowlany uwzględniający potrzeby zagospodarowania przestrzeni zapewni zarówno funkcjonalność użytkową jak i roboczą. Klasyczna kotłownia, jaką wszyscy znamy, znacznie różni się tej dzisiejszej. Technologia kondensacyjna sprawia, że proces spalania odbywa się w szczelnej przestrzeni, a do procesu spalania powietrze atmosferyczne pobierane jest z zewnątrz poprzez koncentryczny system spalinowy. Ta funkcjonalność powoduje, iż kocioł może w zasadzie zostać zamontowany w każdym miejscu, do którego zapewniony jest dostęp serwisowy.

PRZYKŁADOWE INSTALACJE KOTŁÓW GAZOWYCH

kocioł CO Viessmann
montaż pieca Viessmann
serwis pieca Viessmann

KUP WYSOKIEJ JAKOŚCI KOCIOŁ VIESSMANN

Oferta rynkowa kotłów gazowych jest bardzo bogata. Każdy producent przedstawia swoje produkty jako najlepsze i niezawodne. Prawda jest niestety taka, że to nie marka ani cena stanowi o komforcie użytkowania, ale gwarancja ciągłości pracy i reakcji serwisu na zgłoszenie awarii. Większość kotłów dostępnych w sprzedaży rzeczywiście spełnia podstawowe warunki jakościowe, ale jak zwykle o wysokiej jakości decydują szczegóły.

Kondensacyjne kotły gazowe Viessmann oferowane przez Proterm zbudowane są w oparciu o innowacyjne technologie redukujące zużycie gazu przy jednoczesnym wydłużeniu żywotności kotła. Jednocześnie produkcja ciepła odbywa się przy znacznie niższej emisji CO2 Na szczególne wyróżnienie zasługuje Palnik gazowy MatriX. Zbudowany jest z wysoce odpornej na działania wysokich temperatur siatki nierdzewnej MatriX, która oddaje ciepło najskuteczniej jak tylko można, czyli poprzez promieniowanie.

Wysoka odporność i trwałość palnika wydłuża żywotność kotła i czyni go przyjaznym dla środowiska. Aby zapewnić nieprzerwaną pracę kotła, należy pamiętać o przeglądach okresowych, ponieważ jak ocenia specjalista firmy Viessmann wpływa to na oszczędności eksploatacyjne rzędu 5-7%.

KOMPLEKSOWE INSTALACJE KOTŁÓW GAZOWYCH

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ FIRMĘ PROTERM DO SERWISU I MONTAŻU KOTŁA GAZOWEGO?

Montaż instalacji gazowej w Bydgoszczy wykona każdy instalator, który zajmuje się instalacjami. Zamontuje piecyk gazowy, sprawdzi szczelność i uruchomi urządzenie. Na tym zazwyczaj kończy się rola instalatora. Wybierając firmę Proterm, klient otrzymuje znacznie więcej niż tylko usługę. Właściwa konserwacja i przeglądy okresowe instalacji zagwarantują bezawaryjną pracę kotła, a cały układ cieplny będzie sprawny.

Proterm jako autoryzowany dystrybutor oraz instalator urządzeń grzewczych Viessmann, dokona wyceny kotłowni, instalacji grzewczej, instalacji sanitarnych, wod-kan, klimatyzacji, rekuperacji, a także wyposażenia dodatkowego jak grzejniki, itp. Nasi klienci mogą liczyć na wsparcie w całym okresie użytkowania zamontowanych urządzeń, nawet po zakończeniu okresu gwarancyjnego. Wykonujemy instalacje i bierzemy pełną odpowiedzialność za wykonaną usługę. Wspieramy i uczestniczymy w przygotowaniu dokumentacji wymaganej przez dostawców mediów (gazownik, energetyka).

Współpracujemy z doświadczonymi partnerami z różnych specjalizacji budowlanych, dzięki czemu możemy polecić sprawdzonych wykonawców usług ogólnobudowlanych, elektrycznych, wentylacyjnych. Podejmując współpracę z Proterm, możesz liczyć na znacznie więcej niż tylko sprawny montaż instalacji w obszarze grzewczym.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


👉Ile kosztuje wysokiej jakości kocioł gazowy?

Koszty montażu zależne są od stopnia złożoności instalacji. Nowe obiekty zazwyczaj nie posiadają barier w postaci starej instalacji i konieczności dopasowania się z nowym kotłem do funkcjonującej instalacji. W budynkach modernizowanych zazwyczaj montaż pieca gazowego jest bardziej pracochłonny i wymaga indywidualnego podejścia. Nie sposób więc oszacować kosztów bez wizji lokalnej przed rozpoczęciem montażu.

👉Czy trzeba zgłaszać montaż pieca gazowego?

Montaż kotła wykonują autoryzowani instalatorzy posiadający stosowne uprawnienia. Partnerzy firmy Viessmann przechodzą regularnie szkolenia i znają doskonale specyfikę montowanych kotłów gazowych. Po zamontowaniu urządzenia, serwisant rejestruje kocioł w bazie producenta i to stanowi podstawę do zgłoszeń gwarancyjnych. W ramach programu wydłużonej gwarancji istnieje możliwość wydłużenia okresu gwarancji z 2 do 5 lat. Program zawiera wiele korzyści dla użytkowników, ponieważ za niewielką opłatą producent zapewnia ochronę gwarancyjną łącznie z wymianą części zamiennych a także koszty dojazdu serwisu.

👉Ile kosztuje usługa montażu pieca gazowego?

Każdy kocioł oferowany przez firmę Proterm spełnia kryteria wysokiej jakości produktu. O jakości świadczy niska awaryjność, niskie koszty eksploatacyjne a także dostępność serwisantów na danym obszarze. Całokształt tych składowych decyduje o odczuciach finalnych użytkownika. Cena kotła zależna jest od jego mocy, przeznaczenia oraz serii. W przypadku podstawowych kotłów serii Vitodens ceny kształtują się w przedziale 10 - 25tyś zł. Przedział ten dotyczy kotłów o mocy grzewczej do 30kW.

Koszty montażu zależne są od stopnia złożoności instalacji. Nowe obiekty zazwyczaj nie posiadają barier w postaci starej instalacji i konieczności dopasowania się z nowym kotłem do funkcjonującej instalacji. W budynkach modernizowanych zazwyczaj montaż pieca gazowego jest bardziej pracochłonny i wymaga indywidualnego podejścia. Nie sposób więc oszacować kosztów bez wizji lokalnej przed rozpoczęciem montażu.

Scroll to top