Węzły cieplne Bydgoszcz - oferta Proterm.pl

Węzły cieplne Bydgoszcz

Kompaktowy węzeł cieplny stanowi zespół urządzeń łączących sieć ciepłowniczą z instalacją wewnętrzna znajdującą się w budynku. Węzły cieplne w domu możemy podzielić na jednofunkcyjne oraz dwufunkcyjne. Pierwsze składają się z wymiennika ciepła instalacji centralnego ogrzewania, natomiast drugie posiadają dodatkowo wymiennik ciepłej wody użytkowej.

Jedną z opcji jest również współpraca węzła z podgrzewaczem c.w.u., gdzie jest ona przechowywana w ilości odpowiadającej zapotrzebowaniu domowników. Zaletą stosowania węzłów dwufunkcyjnych jest stosunkowo niewielka powierzchnia wymagana do ich instalacji, ma to znaczący wpływ, gdy kotłownia nie jest największych rozmiarów. Wadą urządzeń pracujących na zasadzie przepływu jest ryzyko niestabilności ciśnienia i temperatury wody przy pobieraniu ciepłej wody z kilku miejsc jednocześnie. Zastosowane pompy redukują ten problem do minimum. Firma Proterm posiada w swoim szerokim asortymencie produkty najwyższej jakości.

Do zadań poszczególnych elementów węzła cieplnego należą: wymiana ciepła pomiędzy główną siecią a jej odbiorcami, odcięcie, oczyszczanie i zmiana parametrów czynnika grzewczego, pomiar oraz regulacja temperatury, ciśnienia i przepływów oraz kontrola bezpieczeństwa pracy całego układu. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat działalności firmy, rozwiązań przez nas proponowanych oraz usług w zakresie ciepłownictwa? Jeśli tak - skontaktuj się nami!

SZUKASZ SPRAWDZONEGO INSTALATORA WĘZŁÓW CIEPLNYCH?

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

KOMPLEKSOWE PROJEKTOWANIE, MONTAŻ I SERWIS WĘZŁÓW CIEPLNYCH

Kompaktowy węzeł cieplny dobierany jest na podstawie indywidualnych wymagań dla zasilanych odbiorników. Standardowe wyposażenie kompaktowego węzła cieplnego obejmuje: wymienniki ciepła, urządzenia pomiaru zużycia nośnika (liczniki ciepła, wodomierze), zestaw automatycznej regulacji węzła, regulatory ciśnienia, pompy ciepłownicze (obiegowe, cyrkulacyjne), armatura kontrolno – pomiarowa (termometry, manometry), armatura odcinająca, urządzenia zabezpieczające (zawory bezp., naczynia przeponowe), urządzenia oczyszczające wodę (filtry) oraz rozdzielnie elektryczne.

Właściwie zaprojektowany węzeł cieplny z pewnością spełni swoje zadania i będzie gwarancją bezawaryjnej pracy przez lata. Dla prawidłowego działania całego systemu węzła cieplnego ważny jest również właściwy montaż. Powinien być on wykonany przy pomocy doświadczonych wykonawców, aby mieć pewność, co do prawidłowego i bezawaryjnego działania całej instalacji. Pod koniec montażu węzła ciepła należy wykonać test szczelności całej instalacji.

Inną ważną kwestią jest okresowy przegląd stanu komponentów oraz serwis węzłów cieplnych. Są to istotne kwestie, o których warto pamiętać, gdyż dzięki kompleksowym przeglądom zyskuję się bezpieczeństwo nieprzerwanego funkcjonowania węzła cieplnego. Inną zaletą serwisowania węzłów cieplnych jest wydłużenie żywotności oraz osiągniecie ich optymalnej sprawności, co z kolei z pewnością przełoży się na oszczędności związane z eksploatacją.

PRZYKŁADOWE REALIZACJE WĘZŁÓW CIEPLNYCH

projektowanie węzłów cieplnych
węzeł cieplny dla domków jednorodzinnych
Węzły cieplne

BUDUJEMY WĘZŁY CIEPLNE DLA DOMKÓW JEDNORODZINNYCH I BUDYNKÓW WIELORODZINNYCH!

Szeroka oferta przedsiębiorstwa Proterm obejmuję budowę węzłów cieplnych zarówno dla domków jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych na terenie Bydgoszczy i nie tylko. Firma dzięki swojej profesjonalnej załodze instalatorów świadczy usługi z zakresu montażu i serwisu węzłów cieplnych. Wyspecjalizowani pracownicy firmy Proterm świadczą najwyższej jakości usługi oraz dają gwarancje prawidłowego montażu węzłów cieplnych, co przekłada się na prawidłową prace oraz bezawaryjność całego węzła cieplnego.

Domy jednorodzinne wyposaża się najczęściej w kompaktowe węzły cieplne dla małych obiektów. Dostosowany do potrzeb budynku, solidnie zaprojektowany układ zapewnia: oszczędności, bezpieczeństwo użytkowania, wygodny sposób ogrzewania domu, zużycie energii dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz łatwą konserwację. Przykładem węzła cieplnego, który znajduję zastosowanie zarówno w domach jednorodzinnych oraz wielorodzinnych jest węzeł cieplny DSA WALL. Jego modułowa budowa dostosowana do układów z jednym lub dwoma obiegami pozwala na prostą adaptację do istniejącej instalacji wewnętrznej.

Do korzyści tego rodzaju węzła cieplnego zaliczyć można między innymi wysoką wydajność energetyczną. Inną korzyścią jest łatwy dostęp do wszystkich kluczowych komponentów, który pozwala na szybkie serwisowanie i bezproblemową konserwację systemu. Węzeł ciepłowniczy DSA WALL jest wyposażony w wysokiej jakości komponenty firmy Danfoss, które zostały przetestowane i zoptymalizowane pod kątem bezpiecznego i niezawodnego działania.

KOMPLEKSOWE WĘZŁY CIEPLNE DLA MAŁYCH I DUŻYCH OBIEKTÓW

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

RODZAJE WĘZŁÓW CIEPŁA, JAKIE REALIZUJE PROTERM BYDGOSZCZ

Węzeł cieplny można zdefiniować, jako zespół urządzeń zlokalizowanych na styku wewnętrznej instalacji grzewczej budynku i sieci zewnętrznej, dostarczającej energię cieplną. Tego rodzaju zespoły są coraz bardziej popularne i montowane w domach jednorodzinnych oraz wielorodzinnych. Węzeł cieplny może podzielić na kilka rodzajów m. in.:

  • ze względu na liczbę podłączonych instalacji: węzły jednofunkcyjne i dwufunkcyjne,
  • ze względu na sposób połączenia instalacji wewnętrznej z siecią zewnętrzną: węzeł cieplny bezpośredni oraz wymiennikowy,
  • ze względu na liczbę ogrzewanych budynków: węzeł cieplny indywidualny albo zbiorczy,
  • ze względu na funkcję: węzeł C.O., węzeł c.w.u.,
  • ze względu na układ połączeń w węzłach wielofunkcyjnych: węzły szeregowe, węzły równoległe, węzły szeregowo-równoległe.

Przykładem węzła cieplnego znajdującego się w ofercie firmy Proterm jest węzeł cieplny DSA HOME 2F-3. Jest on bardzo wydajny, przystosowany do zasilania domów jednorodzinnych jak i wielorodzinnych. DSA HOME jest przystosowany do centralnego ogrzewania oraz centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Węzeł cieplny DSA HOME posiada konstrukcje przeznaczoną do montażu ściennego zapewniającą oszczędność miejsca potrzebnego na instalację i serwis. Każdy węzeł wyposażony jest w płytowe wymienniki ciepła typu Micro Plate wyprodukowane przez firmę Danfoss.

Zwiększają one znacznie wydajność i okres eksploatacji węzła cieplnego. Wszystkie komponenty umieszczone są z przodu węzła, co bardzo ułatwia dostęp do nich podczas konserwacji i prac serwisowych. Natomiast orurowanie węzła przygotowane na automatach spawalniczych gwarantuje najwyższą jakość połączeń spawanych.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


👉Jak działa węzeł cieplny?

Schemat działania węzła cieplnego jest dość prosty. Medium znajdujące się w rurach sieci ciepłowniczej wchodzi do węzła. Jego funkcją jest dystrybucja medium tj. ciepło poprzez wymiennik płytowy, do kolejnych części całej instalacji. Może to być na przykład wielopiętrowy budynek mieszkalny. Dzięki prawidłowemu zaprojektowaniu urządzeń cały proces okazuję się bardzo wydajny, minimalizując straty ciepła.

👉Co wchodzi w skład węzła cieplnego?

Standardowe wyposażenie kompaktowego węzła cieplnego obejmuje: wymienniki ciepła, urządzenia pomiaru zużycia nośnika (liczniki ciepła, wodomierze), zestaw automatycznej regulacji węzła, regulatory ciśnienia, pompy ciepłownicze (obiegowe, cyrkulacyjne), armatura kontrolno – pomiarowa (termometry, manometry), armatura odcinająca, urządzenia zabezpieczające (zawory bezp., naczynia przeponowe), urządzenia oczyszczające wodę (filtry) oraz rozdzielnie elektryczne.

👉Jaki węzeł cieplny do domu jednorodzinnego?

Domy jednorodzinne wyposaża się najczęściej w kompaktowe węzły cieplne dla małych obiektów. Dostosowany do potrzeb cieplnych budynku, solidnie zaprojektowany układ zapewnia: oszczędność, bezpieczeństwo użytkowania, wygodny sposób ogrzewania domu, zużycie energii dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz łatwą konserwację.

👉Ile kosztuje dwufunkcyjny węzeł ciepła dla domku jednorodzinnego?

Cena węzła cieplnego dwufunkcyjnego zależy od wielu parametrów i może się znacznie różnić w zależności od mocy, funkcji i dodatkowego wyposażenia.

Scroll to top