Serwis i montaż centralnego ogrzewania Bydgoszcz

centralne ogrzewanie Bydgoszcz

Centralne ogrzewanie to potoczna nazwa instalacji grzewczej a w zasadzie jej rodzaju. W dużym skrócie pod tym pojęciem większość osób rozróżnia ciepłą wodę i kaloryfery. Głównym zadaniem c.o. jest dostarczanie odpowiedniej ilości ciepła do każdego z pomieszczeń w budynku. Źródłem ciepła są najczęściej kotły (gazowe, olejowe lub węzły ciepła), z których przy pomocy pompy, podgrzewana woda trafia do grzejników. Każdy z tych elementów jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania całego systemu.

Montaż oraz serwis instalacji grzewczej w Bydgoszczy prowadzi między innymi firma Proterm. Montaż instalacji grzewczej nie jest prostym przedsięwzięciem i wymaga odpowiednich umiejętności oraz wiedzy, dlatego też warto zaufać i skorzystać z usług firmy, która na rynku Bydgoskim jest niekwestionowanym liderem. Doświadczenie pracowników firmy Proterm jest gwarantem prawidłowo wykonanej instalacji c.o.

Montaż wykonany przez firmę z wieloletnim doświadczeniem w branży, przekłada się na właściwą pracę całej instalacji centralnego ogrzewania. Jest to kluczowa kwestia, gdyż nieumiejętnie wykonana instalacja może prowadzić do poważnych awarii i stwarza ryzyko ponownego remontu całego mieszkania. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat świadczonych usług, poznać cenę wykonania instalacji - nie czekaj i skontaktuj się z nami!

SZUKASZ SPRAWDZONEGO INSTALATORA CENTRALNEGO OGRZEWANIA?

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

SPRZEDAŻ I POMOC W DOBORZE MATERIAŁÓW DO INSTALACJI C.O.

Firmy posiadające doświadczenie w handlu i doborze materiałów do systemów centralnego ogrzewania gwarantują produkty najwyższej klasy, niezawodne i trwałe.

Do takich przedsiębiorstw z pewnością należy firma Proterm. Instalacja centralnego ogrzewania, zważywszy na jej charakter, powinna być wykonana nie tylko przez grupę ekspertów, ale także przy użyciu najlepszych komponentów i materiałów.

Montaż, jak i sam projekt instalacji powinien być zrobiony z dbałością o każdy detal. Do montażu wykwalifikowani instalatorzy firmy Proterm używają nowoczesnych i sprawnych narzędzi. Każde odstępstwo może wiązać się z poważnymi awariami systemu grzewczego, a co za tym idzie - kosztami dla inwestora.

Jeśli szukasz firmy, która posiada duże doświadczenie w doborze materiałów do instalacji C.O. - wyślij zapytanie, zadzwoń i otrzymaj bezpłatną wycenę! Dostosowujemy się potrzeb naszych klientów i podchodzimy do każdego zlecenia w sposób indywidualny.

PRZYKŁADOWE REALIZACJE MONTAŻU CENTRALNEGO OGRZEWANIA

centralne ogrzewanie
montaż centralnego ogrzewania Bydgoszcz
montaż instalacji CO Bydgoszcz

PROFESJONALNY MONTAŻ INSTALACJI CENTRALNEGO OGRZEWANIA

 Montaż instalacji centralnego ogrzewania nie jest prostym zadaniem, wymaga specjalistycznych umiejętności i wiedzy. W związku z tym warto zatrudnić fachową firmę, która zapewni niezawodne i bezpieczne funkcjonowanie systemu grzewczego przez wiele lat. Bez specjalistycznej wiedzy istnieje duże ryzyko nieprawidłowego montażu instalacji c.o. Źle dobrane grzejniki, niewystarczająca izolacja rur czy też błędnie obliczone zapotrzebowanie na ciepło w danym pomieszczeniu lub budynku to tylko kilka z możliwych błędów, jakie można popełnić przy procesie projektowania i montażu instalacji grzewczej.

W związku z tym, dobrze jest scedować  proces konfiguracji i samo wykonanie montażu instalacji grzewczej, hydraulicznej, kanalizacyjnej firmom, które koncentrują się na tym obszarze. Przedsiębiorstwa te posiadają najbardziej wykwalifikowanych specjalistów w zakresie remontów, którzy mogą pochwalić się dużym doświadczeniem w realizacji zlecenia nawet wysoce skomplikowanego zakresu instalacji. Wybór odpowiedniego fachowca, który wykona montaż kotłów, instalacje wod-kan, system wentylacyjny, instalacje wodne, pozwoli odpowiednio rozłożyć  koszty ogrzewania.  Korzystając z usług firmy Proterm, masz pewność co do właściwego montażu oraz pracy całej instalacji centralnego ogrzewania.

Warto również zaznaczyć jak wygląda proces wykończeniowy. Ogrzewanie podłogowe, montaż pomp ciepła, instalacje gazowe czy kompaktowe węzły ciepła, wykonujemy instalacje zgodnie z uwagami nowych klientów. Wykonujemy instalacje tak aby nie kolidowały z projektem aranżacyjnym obiektu według twojego zlecenia. Pracownicy bardzo dokładnie sprawdzają i testują nową instalację grzewczą a w szczególności ogrzewanie gazowe i jej składowe. Można poddać próbie całą instalację lub jedynie jej fragment.

Jest to wygodne szczególnie wówczas, gdy prace instalacyjne muszą być dzielone na etapy, albo, kiedy zachodzi konieczność zakrycia jakiegoś fragmentu instalacji np. wiercenie w gotowym pomieszczeniu. Próbę przeprowadza się dokładnie według wytycznych producenta systemu, z którego została wykonana. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat świadczonych przez nas usług - zapraszamy do kontaktu!

KOMPLEKSOWE INSTALACJE CENTRALNEGO OGRZEWANIA

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

INSTALACJE CO BYDGOSZCZ – SERWIS I DIAGNOSTYKA AWARII

Przed rozpoczęciem sezonu zimowego lub krótko po nim należy przeprowadzić dokładny przegląd. Niezależnie od tego, czy głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kocioł na paliwo płynne czy kocioł gazowy, obsługa i utrzymanie są w zasadzie podobne.

W każdym z nich należy w pierwszej kolejności sprawdzić stan techniczny wszystkich części mechanicznych a w razie konieczności podjąć działania. Do podstawowych elementów wymagających przeglądu należą:  pompy obiegowe, zawory odcinające, mieszacze, napędy, rotametry, wymienniki c.o. i c.w.u., elektrody zapłonowe i jonizacyjne. Podstawowe czynności serwisowe pozwolą na redukcję opłat za ciepło.

W przypadku obiektów np. spółdzielni gdzie dostawami ciepła zajmuje się komunalne przedsiębiorstwo energetyki cieplnej, w ramach serwisu należy poszukiwać nieszczelności w układzie wodno - grzewczym aby wyeliminować ewentualne usterki, które mogą doprowadzić do awarii instalacji grzewczej. Przedsiębiorstwa specjalizujące się w instalacjach grzewczych przeprowadzają tego typu przeglądy.

Serwis i przegląd instalacji centralnego ogrzewania jest ważną kwestią, gdyż w przypadku zdiagnozowania w miarę szybko awarii firmy odpowiedzialne za przegląd są w stanie w łatwy sposób naprawić szkodę. Jednak niezauważona bądź bagatelizowana awaria może skutkować poważnym uszkodzeniem instalacji centralnego ogrzewania oraz wysokich kosztów naprawy. Firmy specjalistyczne zalecają rutynową kontrolę każdej instalacji grzewczej.

Podczas kontroli instalacji grzewczych zazwyczaj wykonywane są prace dotyczące sprawdzenia szczelności instalacji poprzez próby ciśnieniowe oraz przeanalizowanie jej pod kątem ewentualnych braków w częściach – odpowietrznikach, zaworach bezpieczeństwa i śrubunkach. Korzystne jest przeprowadzenie dokładnej kontroli przez doświadczoną firmę, aby zagwarantować integralność całego systemu i zapobiec kosztownym awariom.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


👉Jakie prace zazwyczaj są wykonywane podczas kontroli instalacji grzewczych?

Podczas kontroli instalacji grzewczych zazwyczaj wykonywane są prace dotyczące sprawdzenia szczelności instalacji poprzez próby ciśnieniowe oraz przeanalizowanie jej pod kątem ewentualnych braków w częściach – odpowietrznikach, zaworach i śrubunkach.

👉Ile kosztuje centralne ogrzewanie w domu 100 m2?

Istnieje wiele czynników wpływających na cenę instalacji i eksploatacji systemu ogrzewania. Ważna jest nie tylko wielkość ogrzewanej powierzchni czy ilość użytkowników budynku, ale też zastosowana technologia grzewcza. Każda instalacja wymaga indywidualnej wyceny.

👉Czym grozi nieogrzewanie domu?

Nieogrzewanie domu grozi wieloma skutkami. Przede wszystkim pogarsza się jego stan techniczny. W nieogrzewanych pomieszczeniach może dochodzić do przemarzania ścian, zawilgocenia i rozwoju grzybów. Największą szkodę może wyrządzić rozszczelnienie się instalacji na wskutek jej zamarznięcia. W celu zapobieżenia takim zagrożeniom należy proponować zabezpieczenia przed zamarznięciem instalacji.

👉Jaki rodzaj ogrzewania domu jest najtańszy?

Do najtańszych form, źródeł ogrzewania zaliczyć można m/in pompę ciepła lub węzeł grzewczy w miejscach, gdzie podłączenie budynku do sieci KPEC spółka z.o.o jest możliwe. Są to zarówno innowacyjne, jak i ekologiczne rozwiązania ogrzewania domu. Gwarantuje niskie koszty energii. W dalszym ciągu opłacalne jest również korzystanie z kotłów gazowych. Aby poprawnie wykonać wszystkie przyłącza, każda część instalacji musi być wykonana przez specjalistę który zajmuje się instalacjami.


Scroll to top