Projektowanie instalacji gazowych Bydgoszcz - Oferta Proterm

projektowanie instalacji gazowych Bydgoszcz

Obecnie jest ogromny wybór rozwiązań z dziedziny ogrzewania. Pomimo tego, instalacje gazowe są nadal jednymi z chętniej i częściej wybieranych. Ogrzewanie gazowe to bowiem nie tylko gwarancja komfortu cieplnego, ale także i możliwość podgrzania wody, dostęp paliwa do urządzeń gazowych (np. kuchenka).

Determinantem wyboru jest nie tylko komfort związany z bezobsługowym użytkowaniem go czy czystością, ale przede wszystkim kosztami, które nadal są stosunkowo niskie w porównaniu z ogrzewaniem innymi paliwami kopalnymi. Aby móc korzystać z ogrzewania gazowego trzeba spełnić warunki i złożyć odpowiednie wnioski. Niezbędne jest również wykonanie profesjonalnego projektu instalacji gazowej.

Szukasz firmy, która wykona profesjonalny projekt instalacji gazowej, ma doświadczenie w wykonywaniu przyłączeń gazowych? Jeśli tak – nie czekaj i skontaktuj się z nami!

WYKONAMY DLA CIEBIE PROFESJONALNY PROJEKT INSTALACJI GAZOWEJ?

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

WYKONAJ PROJEKT INSTALACJI GAZOWEJ W PROTERM!

Przed rozpoczęciem projektowania instalacji gazowych, należy dokładnie zrozumieć wymagania dotyczące instalacji gazowych w danym budynku lub obiekcie. Obejmują one takie elementy, jak: wielkość instalacji, przepływ gazu, ciśnienie, ilość i typ aparatów gazowych, itp. Projektant musi dobrać odpowiednią armaturę gazową, taką jak rury, zawory, przepływomierze, aparaty gazowe i inne akcesoria.

Należy wziąć pod uwagę specyfikacje techniczne każdego z tych elementów i dopasować je do wymagań instalacji. Poza tym projektant musi wykonać układ instalacji gazowej, uwzględniając połączenia pomiędzy elementami, poziom bezpieczeństwa, łatwość konserwacji, przepływ gazu, ciśnienie, ilość i typ aparatów gazowych, itp.

Projekt instalacji gazowej, jak i wykonanie przyłączeń ze względu nie tylko na bezpieczeństwo, ale i trwałość samej instalacji – powinien być wykonany przez firmę wykonawczą z doświadczeniem, wiedzą oraz niezbędnymi do tego uprawnieniami. Firma Proterm z Bydgoszczy wykonuje kompleksowe instalacje gazowe, projekty instalacji gazowej – zapraszamy do kontaktu!

PRZYKŁADOWE ELEMENTY PROJEKTU INSTALACJI GAZOWEJ

projekt instalacji gazowej
projekt instalacji gazowych
zawór gazu

NIE TYLKO PROJEKT, ALE RÓWNIEŻ REALIZACJA PRZYŁĄCZA GAZU!

Ogrzewanie gazowe w domu i mieszkaniu ma wiele zalet. Przede wszystkim instalacja taka zapewnia komfort użytkowania. Zazwyczaj obsługa instalacji jest wręcz intuicyjna, poza tym gwarantuje sporą oszczędność czasu związaną z tym, że nie ma konieczności ciągłego kontrolowania pracy urządzenia (kotła gazowego). Ogrzewanie gazowe jest rozwiązaniem ekologicznym, w dalszym ciągu jest również opłacalne. Aby móc korzystać z instalacji gazowej, należy nie tylko złożyć niezbędne wnioski czy spełniać wymogi, ale także posiadać profesjonalnie wykonany projekt, który powinien mieć przełożenie w realizacji przyłączy gazu.

Przyłącze gazu to połączenie między siecią gazową a budynkiem lub obiektem, które umożliwia dostarczenie gazu. Projektowanie i instalacja przyłączy gazowych są procesami, które muszą być przeprowadzone przez wykwalifikowanego specjalistę ds. instalacji gazowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami i wymaganiami regulacyjnymi. Wybór odpowiedniego przyłącza zawsze jest indywidualny, zależny jest bowiem od między innymi: ciśnienia gazu, przepływu, wielkości budynku i innych czynników technicznych.

KOMPLEKSOWE PROJEKTY INSTALACJI GAZOWYCH

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ +52 376 83 80

KONTAKT

DLACZEGO WARTO WYKONAĆ PROJEKT INSTALACJI W FIRMIE PROTERM?

Na terenie nie tylko Bydgoszczy, ale i całego województwa kujawsko-pomorskiego znajduje się wiele firm, które zajmują się między innymi wykonaniem projektów instalacji gazowej. Nie wszystkie jednak mogą pochwalić się tak dużą jak firma Proterm liczbą realizacji, poleceń i pozytywnych opinii inwestorów.

Proterm jest firmą z wieloletnim doświadczeniem w branży techniki grzewczej i sanitarnej. Firma zatrudnia osoby, które posiadają niezbędne uprawnienia, szeroką wiedzę oraz doświadczenie w wykonaniu różnego typu instalacji. Każdy projekt instalacji gazowej jest wykonywany w sposób indywidualny i profesjonalny, zgodnie z aktualnymi wymogami i normami.

Podczas wykonywania przyłączy korzystamy tylko ze sprawdzonych rozwiązań, z armatury gazowej najwyżej jakości. W naszej pracy istotne jest przede wszystkim bezpieczeństwo, szczelność instalacji gazu, a także i komfort jej użytkowania. Interesuje Cię wykonanie projektu instalacji gazowej oraz przyłączy gazu? Nie czekaj i skontaktuj się z nami!


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


👉Ile kosztuje projekt instalacji gazowej?

Koszt projektu instalacji gazowej uzależniony jest od kilku czynników, takich jak: lokalizacja, ilość potrzebnego materiału, koszty pracy instalatorów, rozmiar budynku, ilość urządzeń, które będą korzystać z gazu. Koszt projektu instalacji gazowej może obejmować koszty projektowe, koszty materiałów, koszty robocze, a także koszty związane z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń i certyfikatów.

👉Kto może zrobić projekt instalacji gazowej?

Projekt instalacji gazowej powinien być wykonany przez specjalistę z uprawnieniami do projektowania instalacji gazowych. W Polsce osoby wykonujące projekty instalacji gazowych muszą posiadać odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty, które potwierdzają ich kompetencję i wiedzę na temat projektowania instalacji gazowych.

👉Ile kosztuje protokół szczelności instalacji gazowej?

Koszt wykonania protokołu szczelności instalacji gazowej zależy od kilku czynników, takich jak lokalizacja, rodzaj instalacji gazowej, jej rozmiar, liczba punktów poboru gazu i czas potrzebny na wykonanie badania szczelności.

👉Ile czasu ma Gazownia na założenie licznika?

Czas, jaki gazownia ma na założenie licznika, może się różnić w zależności od kraju i regionu. W Polsce czas ten jest regulowany przez Ustawę Prawo Energetyczne, która określa, że czas założenia licznika przez zakład gazowniczy wynosi zwykle do 30 dni od dnia złożenia wniosku o podłączenie do sieci gazowej. W praktyce jednak czas ten może się różnić w zależności od dostępności pracowników gazowni, stopnia skomplikowania instalacji, liczby zleceń w danym okresie, a także od pory roku. W niektórych przypadkach czas oczekiwania na założenie licznika może się wydłużyć, zwłaszcza w okresach dużego zapotrzebowania, takich jak zimą.

Scroll to top